Je potrebné používať v Big Green Egg len špeciálny typ drevného uhlia alebo na akom drevnom uhlí grilovať?

Je potrebné používať v Big Green Egg len špeciálny typ drevného uhlia alebo na akom drevnom uhlí grilovať?

Áno, odporúčame používať len 100% kusové drevné uhlie vyrobené z tvrdého dreva splňujúce požiadavky PND 59 210 09, ktoré pri horení uvoľňuje charakteristickú arómu. Drevné uhlie sa vyrába tzv. suchou destiláciou to je „proces tepelného rozkladu dreva, ktorý sa uskutočňuje pri vysokých teplotách a obmedzenom prístupe vzduchu, a to buď jednoduchým spôsobom v milieroch alebo priemyselným spôsobom v retortách, kde ako produkt okrem drevného uhlia vzniká kyselina octová a decht.“ (Uhlíř Ján: Náuka o materiáli pre 2. ročník št. odb. drevárstvo a nábytkárstvo. Bratislava. Alfa 1992. ISBN 80-05-00992-5)    Doporučujeme výhradne používať len drevné uhlie vyrobené v retorte to je priemyselne, kde vedľajšie produkty - kyselina octová a decht sú odobraté. Takéto drevné uhlie pri horení nezapácha.  Naopak nedoporučujeme používať drevné uhlie vyrobené v milieroch (drevo sa uloží  do stohov, obalí blatom a zapáli, napr. rozprávka Pyšná princezná ČB verzia), nakoľko toto obsahuje aj kyselinu octovú, ako aj dechtové látky, ktoré sa následne počas použitia to je horenia drevného uhlia uvoľňujú.  Taktiež nedoporučujeme používať brikety z drevného uhlia, nakoľko tieto nie sú vyrobené z čistého prachu z drevného uhlia, ale ako pojivo sa používa potravinársky škrob, ktorý počas horenia taktiež zapácha.  Ďalšou nevýhodou brikiet z drevného uhlia je, že tieto nie je možné opätovne použiť pre ďalšie varenie/grilovanie/pečenie/údenie, nakoľko ak začne briketa horieť, tak jej pojivo zhorí ako prvé a následne sa pri dotyku rozpadá. Týmto doporučujeme používať len kusové drevné uhlie dodávané Big Green Egg Slovensko v 9 kg balení, ktoré je dostačujúce pre viacero príjemných večerov.

Spoločnosť Big Green Egg Inc. sa zaviazala vyrábať len ekologicky prijateľné a prírodné produkty – čo iné by ste čakali od spoločnosti, ktorej prostredné meno je „green - zelený“? Tento prístup je zjavný v kvalite značky Big Green Egg a jej 100% organickom kusovom drevnom uhlí, ktoré je to pravé pre dosiahnutie najlepších výsledkov pri grilovaní. Extra premium drevné uhlie od Big Green Egg je vyrobené zo zmesi tvrdého dreva, ktorá obsahuje 80% červeného dubu a 20% bieleho "hickory" orechovca. Neobsahuje žiadne vedľajšie produkty, ropné prísady, chemické plnivá alebo aditíva, ktoré by negatívne poškodili vaše jedlo, či ovplyvnili chuť jedla. Obrovskou gastro výhodou Big Green Egg drevného uhlia extra premium sú vynikajúce aromatické vlastnosti, vysoká výhrevnosť a takmer žiadny obsah prachu.

Porovnajte Big Green Egg drevné uhlie extra premium vyrobené v USA s inými značkami drevného uhlia a na vlastnej chuti nielen zistíte ale hlavne vyskúšate ten aromatický rozdiel. Keď siahnete po Big Green Egg drevnom uhlí extra premium môžete si byť istí, že obsahuje len
100% americký "červený dub a „ultra premium“ tvrdé drevo bieleho "hickory" orechovca.

V čom je rozdiel? Dôkladne vyberáme naše organické drevné uhlie aby sme sa uistili, že neobsahuje žiadne doplnky, nitráty, chemikálie, antracitové uhlie, vápenec, ošetrené drevo alebo petrolejové produkty. Na rozdiel od iného, na trhu dostupného drevného uhlia a brikiet, je prírodné Big Green Egg drevné uhlie zuhoľnatené drevo BEZ akýchkoľvek prísad.

S čím chcete grilovať vy?

http://biggreenegg.sk/drevne-uhlie-stiepka-dosky/71-big-green-egg-drevne-uhlie-extra-premium-9-kg.html

Zanechajte odpoveď

Všetky údaje sú povinné

Meno:
E-mail: (nebude publikované)
Komentár:
Vpíšte kód:

Kategórie

Najpredávanejšie

Informácie

Výrobcovia / značky

Zľavnený tovar

Naše predajne

Naše predajne

Autorizovaných predajcov Big Green Egg nájdete: Banská Bystrica, Bratislava, Považská Bystrica, Skalica, Topoľníky, Voderady, Vrútky, Žarnovica

Dodávatelia

Žiadny dodávateľ

Štítky