1. VŠETKY SPôSOBY VARENIA ALEBO AŽ PÄŤ KURČIAT NA RAZ

Big Green Egg alebo v slovenčine veľké zelené vajíčko nie je len gril, ale je to vynikajúci exteriérový varič, mobilná keramická pec, v ktorej dokážete pripraviť jedlo všetkými spôsobmi úpravy na drevnom uhlí pri teplotnom rozhraní od 70 ° - 350 °C, od nízkoteplotného varenia, údenia, dusenie, pečenie, grilovania až po prudké pečenie pri vysokej teplote a to buď priamym alebo nepriamym spôsobom na nerezovom rošte, liatinovom rošte, či v kotlíku, liatinovom riade, na panvici, alebo na drevenej doske. O vajíčku by ste nemali rozmýšľať len z hľadiska plochy a teda následne výberu jedného zo siedmich modelov, ale je nutné brať do úvahy hlavne jeho objem. Vzhľadom k tomu, že vo vajíčku sa varí, ako v rúre môžete naraz pod kopulou pripravovať veľké množstvo potravín. Napríklad v najpredávanejšom zelenom vajíčku Big Green Egg LARGE môžete dokonale urobiť na jeden raz päť celých kurčiat. V modely Big Green Egg XLarge 12 ks a v XXL až 20 ks. Úplne nový názor o tom, čo môžete variť na tomto zariadení získate, ako náhle sa stanete vlastníkom jedného z modelov Big Green Egg.

2. AJ KAMARÁTI ZAČNÚ ŽIARLIŤ

Ako náhle budete mať zelené vajíčko čoskoro zistíte, že všetci vaši kamaráti vás chcú akosi častejšie navštevovať a pripravovať s vami vo vajíčku čoraz zložitejšie jedlá. Pri Big Green Egg platí: jednoducho si vyberte, čo chcete jesť a vajíčko sa postará o zvyšok. Aj so zaviazanými očami na vajíčku pripravíte akékoľvek kulinárske pochúťky, aj keď pri používaní vajíčka mať zaviazané oči nedoporučujeme. Otvorte sa novým chutiam a zistite že so zeleným vajíčkom Big Green Egg chutí život skvele.

 

3. VIAC AKO 12 HODÍN BEZ PRESTÁVKY

Jednu plnú násypku drevného uhlia budete v Big Green Egg spaľovať viac ako 12 hodín. Toto množstvo sa rovná naloženiu rovnakého množstva do štandardného otvoreného liatinového grilu, kde Vám vydrží hodinku, samozrejme pokiaľ budete mať šťastie. To je jedno z najlepších tajomstiev vajíčka - šetrí peniaze a dáva vám aj mimoriadne výsledky - lákavé, lahodné a mimoriadne šťavnaté jedlo pri každom varení. Upravované potraviny nebudú vysychať kvôli nadmernej tepelnej strate a vzplanutiam. Zavretá kupola, špičková keramika a možnosť manuálneho alebo elektronického nastavenia požadovanej teploty prináša úžasnú efektivitu a jednoduchú reguláciu spaľovania.

 

4. VÝBER ZO SIEDMICH MODELOV

Big Green Egg celo keramická mobilná pec, špičkový exteriérový varič (varenie v interiéri je možné len pod odsávačom) na drevné uhlie je vyrábaný v siedmich modelových veľkostiach. Prvé kusy boli vyrobené už v roku 1972. Dnes Big Green Egg oslavuje už viac ako 40 ročnú históriu výroby. Zelené vajíčka nepredstavujú mačku vo vreci, ale lídra trhu takzvaných kamado pecí s overenou kvalitou a doživotnou zárukou. Však keramika Big Green Egg bola vyvinutá v spolupráci s inžiniermi z NASA. Big Green Egg v rámci celej škály modelov má prihlásených 82 patentov. Pričom každý si vie vybrať tú správnu modelovú veľkosť vajíčka, ktorá bude vyhovovať jeho potrebám a životnému štýlu. Od MINI k EXTRA EXTRA LARGE, stačí sa len rozhodnúť, koľko jedla mienite naraz variť a kam sa ho chystáte umiestniť. Najnovší model MINIMAX bol vyvinutý za účelom ľahkého prenášania a zvýšenia mobility, už po veľmi krátkej dobe si vyslúžil prezývku "steak majster".  Mnohí z našich EGGheads /milovníkov Big Green Egg, gurmánov si kupujú viac ako jeden! Big Green Egg je jedným z najuniverzálnejších varičov na drevné uhlie, dostupný na slovenskom trhu už 14 rokov, pričom 14 ročné Big Green Egg Large môžete dnes nájsť stále používané aj v slovenských domácnostiach (V Big Green Egg Culinary Centre v Atlante, Georgia, USA sa denne používa jeden z prvých vyrobených modelov 38 ročné vajíčko). Vajíčko je použiteľné nielen v exteriéri, ale aj v interiéri v prípade dostatočného odsávania.

 

5. TRENDOVÝ A RÝCHLY

Big Green Egg zapálite aj tradičnou metódou za menej ako 12 minút, pretože má patentovaný systém prúdenia vzduchu. Doporučujeme používať len čisté zapaľovacie prostriedky, žiadne chemikálie, ktoré môžu poznamenať pripravované jedlo rôznou pachuťou. Použite elektrický zapaľovač „LOOFTLIGHER“! Zapáľte drevné uhlie do 60 sekúnd a môžete začať s nízkoteplotným varením alebo údením, do 5-8 minúť naakumulujte 200 °C pre bežné varenie, dusenie, pečenie, prípadne do 10 minút až 350 °C pre prípravu obľúbených steakov, či vynikajúcej chrumkavej pizze. Nebojte sa plytvať!  Vajíčko má veľmi efektívne spaľovanie. Vždy naplňte násypku doplna a nespotrebované drevné uhlie po uhasení ponechajte na ďalšie varenie, uvidíte že Big Green Egg vás prekvapí svojou efektívnosťou.

 

6. LEN JEDNO SLOVO - ŠŤAVNATÉ

Neuveríte, pokiaľ nevyskúšate. Big Green Egg vám poskytne bezkonkurenčnú vlhkosť pripravovaného jedla pri varení nielen steakov, ale aj celého kusa jahňaciny, rýb, či pečeného kurčaťa. V každom okamihu si budete olizovať prsty! Je to preto, že patentovaná keramika zabezpečuje efektívne prúdenie vzduchu, kontrolu a presne trvalé teploty spoločne s ohromujúcimi výsledkami. Jedlo nikdy nevyschne, aj keď ho necháte na rošte trošku dlhšie.

 

7. EŠTE NIKDY PREDTÝM STE TO TAKTO NEVARILI

Ak si myslíte, že ste profík v grilovaní na typickom grile, tak zo zeleného vajíčka budete úplne unesený. Big Green Egg Vás prekvapí rozmanitosťou, čo na ňom dokážete pripraviť. Neberte nás za slovo, stačí sa pozrieť na ľudí, ktorí sa rozhodli použiť Big Green Egg. Nepochybujeme o tom, že čoskoro budete od vajíčka závislý a budete chcieť variť v BigGreenEggu pri každej jednej príležitosti - či prší, svieti slnko alebo mrzne!

 

8. DYM JE NOVÁ KORENINA

Varenie na otvorenom ohni je späť - nič neprekoná chuť prirodzeného dymu z tlejúceho dreva. Big Green Egg ponúka niekoľko druhov drevnej štiepky, z ktorej každá má jedinečnú chuť. Aj z tohto dôvodu budete variť so zatvoreným vekom a čoraz častejšie si budete pripravovať aj údené jedlá na vlhkej drevnej štiepke, ktorá nebude horieť otvoreným ohňom a spaľovať pripravované mäso, ale namiesto toho jedlo zvýrazní delikátnou arómou. Tieto trendy je vidieť v najlepších reštauráciách pýšiacich sa jednou alebo až tromi hviezdami od „Michelin Guige“ po celom svete, dym lieči a varenému jedlu dodáva nebývalú chuť. Experimentujte použite ihličie, či bylinky.

Už aj na Slovensku môžete vyskúšať, ako chutí #biggreenegg: TOWERS, UFO a FABRIKA, FACH v Bratislave, 4SOCHY v Banskej Štiavnici, Kaviareň Slávia, Culinario Club 33, G&L Grillbar v Košiciach, Burger Boutique v Nitre,  Hotel sv. Michal a STEAK HOUSE MAXIM v Skalici, Pepper Inn v Šali, Poľovnícky hotel DIANA, Villa Nečas, EL TORO v Žiline, OAZA a Burger Corner v Považskej Bystrici.

 

9. NÁŠ ZÁKAZNÍCKY SERVIS JE NEPREKONATEĽNÝ

Big Green Egg je globálnou značkou. Spoločnosť Big Green Egg Slovensko, s.r.o. so sídlom Zámostie 180, 017 01 Považská Bystrica ponúka svoje služby na slovenskom trhu od začiatku roku 2014, pred tým značku na slovenskom trhu viac ako 10 rokov zastupovala spoločnosť DIVKO, s.r.o. bývalé PALIVÁ, s.r.o. so sídlom v Považskej Bystrici. Pri kúpe vajíčko, vám vajíčko zložíme a dovezieme až k vám domov. Lojálnym zákazníkom ponúkame špeciálny program a staráme sa o nich s nadšením. Nielen, že ponúkame doživotnú záruku na keramickú základňu s kupolou, ale držíme na sklade v Považskej Bystrici, všetky Big Green Egg výrobky a náhradné diely, po celý rok a tieto sú pripravené k okamžitému odberu. Od kusové drevného uhlia až po jednotlivé EGG-prislušenstvo, ktoré hľadáte. A to všetko aj s pomocou siete autorizovaných predajcov Big Green Egg. Okrem toho je vám kedy koľvek na vaše technické otázky pripravený odpovedať naši odborne vyškolení servisní technici: Milan Babinec, tel.: +421 907 778 391, Marek Bazala, tel.: +421 903 982 560. 

 

10. DOBRÁ SPOLOČNOSŤ

Jaroslav Žídek, Juraj Hruška, Juraj Struhár, Vojto Artz, Peter Kiss, Roman Pekný, Andrej Legérsky, Lubomír Lovecký a veľa ďalších... všetci varia na Big Green Egg. Stačí sa pozrieť na zoznam významných šéfkuchárov, ktorí používajú vajíčka vo svojich reštauráciách pri vytváraní úžasných pokrmov, o ktorých by ste si nikdy nemysleli, že je ich možné pripraviť na drevnom uhlí v Big Green Egg. "Je to neuveriteľné! Ale aj zmrzlinu je možné pripraviť v BIG GREEN EGG!" Ardi Arani, CEO of Big Green Egg inc., USA.

11. DOSTANETE VŠETKO ZA ČO ZAPLATÍTE

Big Green EGG je vyrobený z kvalitnej vysoko záťažovej keramiky v spolupráci s inžiniermi z NASA s celoživotnou zárukou. Všetky keramické komponenty sa vyrábajú v Mexiku v oblasti, ktorá je známa viac ako 3000 ročnou históriou výroby keramiky. Kvalita je preukázaná už len tým, že prvé vyrobené vajíčka dnes majú 40 rokov a stále slúžia svojim majiteľom, dnes je na trhu už piata generácia keramiky zelených vajíčok. S Big Green Egg si kupujete svoj nový životný štýl, nepredstavuje žiadnu mačku vo vreci, ale produkt ktorý vám garantuje vynikajúce výsledky. My sme Big Green Egg! A život so zeleným vajíčkom jednoducho chutí skvele!  Aj keď počiatočné náklady sú vyššie, nebudete musieť časom nahradiť základné časti, tak ako sa to stáva pri bežných kovových griloch, či iných výrobcov tzv. kamado pecí "no name výrobcov" alebo "made in china" ktoré majú problém s kvalitou, udržaním teploty, reguláciou, či praskaním. Samozrejme je nutné rátať s určitým opotrebovaním, napr. ochranného filcu s keramickým vláknom, ktorého úlohou je zabránenie nasávaniu falošného vzduchu a obíjaniu keramiky medzi kupolou a základňou, a ktorý časom a používaním vajíčka pri extrémne vysokých teplotách môže po čase užívania degradovať. Keramika nehrdzavie, je veľmi trvalá a prináša podstatne väčšiu možnosť využiteľnosti. Big Green Egg Vám pomôže predefinovať Vaše doterajšie poznanie „vonkajšieho varenia, či grilovačky s priateľmi“. Objavíte, že vajíčko je hodné každého zaplateného centu. Však aj Mark Zuckerberg (Facebook) vlastní Big Green Egg model Large, PS: niektoré média uvádzajú, že Mark je známy drždrošJ!

 

12. NIE JE TO GRIL - JE TO BIG GREEN EGG

Big Green Egg novo definuje podstatu varenia s možnosťami využitia rôznych techník, ako sú napríklad grilovanie, nízkoteplotné varenie, horúce údenie, pečenie, prudké pečenie a to nielen v exteriéri ale aj v interiéri pod odsávačom a počas celého roka v každom počasí. Jednoducho povedané, môžete variť toľko rozmanitých jedál, o ktorých by ste ešte pred časom ani neuvažovali, že by ich bolo možné pripraviť na grile. Je to jednoduché, čisté a ľahké. Ak nemôžete vo vajíčku variť v interiéri, môžete variť vonku - často s lepšími výsledkami a podstatne reprezentatívnejšou chuťou. Pokiaľ hovoríme "variť", tým myslíme na nízkoteplotné varenie, grilovanie, prudké opekanie, pečenie mäsa, pečenie pečiva/koláčov, praženie, dusenie a údenie. Ostatné tradičné grily, či takzvaní konkurenti toto tvrdiť nemôžu.

Návod na používanie Big Green Egg.

Hlavným poslaním Big Green Egg je robiť ľudí šťastných v zmysle motta:

NECH KREATIVITA OVLÁDNE VÁŠ SVET, ALE PREDOVŠETKÝM, NECH VÁŠ ŽIVOT CHUTÍ SKVELE! OPEN FLAVOUR!

Spoznajte náš príbeh: My sme Big Green Egg, nazývajte nás gurmánmi, labužníkmi alebo pôžitkármi. My jednoducho veríme, že život chutí skvele a že naše zmysly sú dar, vďaka ktorému si život vychutnávame naplno. Inšpirovať ľudí po celom svete a robiť ich šťastnými
vychutnávaním si tých najlepších a najpoctivejších chutí, ktoré príroda ponúka je to, čo nás ženie vpred.

Zdokonalili sme tradičnú Japonskú “kamado” pec, aby sme mohli spoznávať kulinárske možnosti a objavovať tie najlepšie chute, ktoré príroda ponúka, zdravo a udržateľne. Nazvali sme ju, tak ako vyzerá: Big Green Egg – Veľké Zelené Vajíčko!

Použitím keramickej technológie zdokonalenou inžiniermi NASA, sme vyvinuli unikátny varný systém prinášajúci bezkonkurenčnú ústa slinkami zaplavujúcu chuť z varenia, pečenia, grilovania, dusenia, či údenia vašich obľúbených receptov.

Uži si Big Green Egg objavením sveta nekonečných kulinárskych možností, nielen tým že popustíš uzdu kreativite, ale hlavne tým, že si vychutnáš život, lebo život chutí skvele!

 

 

Big Green Egg Slovensko, s.r.o., /oficiálny distribútor produktov Big Green Egg v SR/

Zámostie 180,

017 01 Považská Bystrica,

+421 905 530 973

info@biggreenegg.sk,

www.biggreenegg.sk

 

Predajné miesta:

http://biggreenegg.sk/obchody

 


Najpredávanejšie

Informácie

Výrobcovia / značky

Nové produkty

Zľavnený tovar

Dodávatelia

Žiadny dodávateľ

Blog navigation

Latest posts