Údenie steakov v Big Green Egg.

Udenie bocika a krkovicky v Big Green Egg.

Big Green Egg 100% prírodná drevená štiepka

na údenie prináša chuť, rozmanitosť a radosť

z údenia v zelenóm keramickóm vajíčku!

Big Green Egg 100% prírodná drevená štiepka na údenie dodáva akémukoľvek  jedlu, ktoré sa s ňou v EGG-u údí  úplne iný rozmer chute a to bez pridania tuku a kalórií. Dymiaca drevená štiepka ochutí jedlo počas jeho prípravy v grile nad drevným uhlím, pričom každé drevo reaguje z rôznym druhom mäsa alebo jedla rozlične, čím vznikajú nekonečné možnosti kombinácií chute.

Je zábava zoznamovať sa s výslednými chuťami jedla údeného na rôznej drevenej štiepke a objavovať ktorá štiepka sa k akému jedlu hodí, ktorá pridá silnejšiu chuť, alebo ktorá sa hodí lepšie. Začnite objavovať nekonečné možnosti chute mäsa, rýb, syrov, húb a zeleniny!


Big Green Egg 100% prírodná drevená štiepka je štiepka tradičných rozmerov, sú to malé kúsky drevnej hmoty o hrúbke 2-5mm, výške 10 -20mm a dĺžke 15 – 50mm. Je vhodná na krátke horúce údenie pri teplote od 60 do 100 °C.  Len tak položená suchá štiepka na drevnom uhlí zadymí a zhorí, preto pre dlhšie až niekoľkohodinové horúce údenie je vhodné štiepku najskôr nechať nasiaknuť vodou, tak že potrebné množstvo vysypeme do nádoby a zalejeme vodou a necháme minimálne 1 hodinu pôsobiť, nasať a krátko pred použitím necháme odkvapkať.


Ešte pre lepšiu chuť alebo chuťové experimenty je možné do vody pridať bylinky, bourbon, whisky, slivovicu, alebo čistú vodu nahradiť vínom, 100% ovocnou šťavou (pomaranč, citrón). Čas údenia s drevnou štiepkou si jednoducho predĺžime tak, že navlhčenú štiepku vložíme do alobalu, zabalíme z vrchnej strany narobíme pár dierok a spodnou stranou položíme na drevné uhlie.


Nezabudnite, že aj tlejúce drevné uhlie vytvára dym a určitú arómu, ktorá spolu s drevenou štiepkou následne tvorí jednotnú dymovú, údiacu clonu. Originál 100% prírodné drevné uhlie Big Green Egg je vyrobené z kusového dreva v pomere červeného dubu 80% a bieleho „hickory“ orecha 20% a to pre lepšie aromatické výsledky.  

Taktiež je vhodné kombinovať  100% prírodnú Big Green Egg drevenú štiepku s doštičkami na plankovanie (metóda varenia na dreve). Ryby, mäso, syr alebo huby sa položia na 100% prírodnú drevenú doštičku, ktorá je položená na rošte a údi sa na priamo nad drevným uhlím pri teplote do 100°C (1-2 x použitie doštičky) alebo na nepriamo pri teplote 60 – 80°C (viac ako 2 x).S ich použitím je každé takto pripravené jedlo obohatené o výraznejšiu chuť a arómu, ktorú si upravovaná potravina nasala z doštičky. Na ryby je najlepší céderjelša, kuracie a bravčové bude chutiť najlepšie na stredne aromatických drevách ako je javor, jabloň, orechovec. Nakoniec , hovädzina a zverina si môžu dovoliť aromatickejšie drevo zo stromov ako dub a biely orech. Každé drevo zo spomínaných stromov má svoju charakteristiku, arómu a chuť. Výber je len na vás, môžete experimentovať, máte voľné ruky. Céder je korenistý, aromatický, jelša je zemitá a jemná, javor jemne sladistý, mäkký, čerešňa jemná s ovocnou príchuťou, biely orech dymový a pikantný.

Údenie v keramickóm zelenóm vajíčku.


Big Green Egg 100% prírodná drevená štiepka sa vyrába z tvrdého dreva. Tvrdé drevo pochádza z listnatých stromov, ktoré na zimu opadávajú. Štruktúra tvrdého dreva je tvorená kruhovými kanálikmi alebo pórmi, ktorými sa vertikálne dopravujú výživné látky a vlaha. Tvrdé drevo môže byť buď kruhovito pórovité, prechodne alebo roztrúsene pórovité. Jabloň, čerešňa, pecan (orechovec pekanový) a hickory (orechovec biely) sú štyri tradičné dreviny, prechodne pórovitého, listnatého, tvrdého dreva, ideálne k údeniu kvôli ich výraznej aróme, z ktorých sa vyrába Big Green Egg drevená štiepka na údenie v balení o objeme 2,9 litra. V balení sa nachádza len 100% prírodná drevná štiepka neobsahujúca žiadne aditíva alebo chemické látky, vyrobená len z čistej drevnej hmoty, stromov dopestovaných v súlade s certifikovaným systémom obhospodarovania stromov a spracovaná na ekologickej technológii určenej výlučne k výrobe štiepky na údenie pre „gastro“ účely.

Štiepka na údenie z jabloňového dreva.

Big Green Egg 100% prírodná drevená štiepka z jabloňového dreva sa hodí na údenie rýb, kôrovcov, bravčového mäsa a hydiny. Má prirodzene sladkú chuť a na povrchu údeného jedla vytvorí žlto-hnedú patinu.

Objem balenie: 2,9 litra

Cena: 10,80 €

Štiepka na údenie z čerešňového dreva.

Big Green Egg 100% prírodná drevená štiepka z čerešňového dreva sa hodí na údenie takmer všetkých druhov mäsa a rýb, ako aj pernatej zveriny. Údenému jedlu dodá nádhernú ovocnú príchuť bez horkosti a sfarbí ho do žltohneda.

 

Objem balenie: 2,9 litra

Cena: 10,80 €


 Štiepka na údenie z dreva orecha bieleho (pecan).

 Big Green Egg 100% prírodná drevená štiepka z pecan-u, resp. z dreva pecanového orechovca sa hodí na údenie hydiny a rýb. Údenému jedlu pridá výraznú, aromaticky silnú chuť a hlavne hydinu krásne sfarbí do zlatohneda, čím s ňou pripravené jedlo vynikne na každom slávnostnom stole.

 

Objem balenie: 2,9 litra

Cena: 10,80 €

 Štiepka na údenie z dreva hickory.

 Big Green Egg 100% prírodná drevená štiepka z hickory, resp. z dreva bieleho orechovca sa hodí na údenie červeného mäsa, ako je napríklad bôčik, bravčové stehno, bravčové zadné alebo koleno, ale taktiež je výborná na údenie morky či kureniec. Údenému jedlu pridá aromaticky veľmi bohatú chuť a zafarbí ho do hneda. Nutné vyskúšať!!! Je to chuť „divokého západu“.

 

Objem balenie: 2,9 litra

Cena: 10,80 €

V prípade použitia inej ako Big Green Egg 100% drevnej štiepky pre gastro účely si dajte pozor hlavne na to, aby štiepka neobsahovala zbytky a odpad zo stolárskej výroby, parkiet alebo likvidovaného dreveného nábytku, v ktorej sa môžu nachádzať aditíva a chemické látky ochraňujúce drevnú hmotu. Informujte sa na akej technológii bola spracovaná drevná štiepka, či na stroji sú vykonané pravidelné technické prehliadky, či z neho neuniká nafta alebo olej. Či je štiepka spracovaná v interiéri alebo v exteriéri. Kde sa vyprodukovaná štiepka sype. Kde a ako sa a ako skladuje a ochraňuje pred vznikom plesní.

© Big Green Egg Slovensko, s.r.o.

Big Green Egg štiepka na údenie - pre jedinečné potešenie z údenia.


Najpredávanejšie

Informácie

Výrobcovia / značky

Nové produkty

Zľavnený tovar

Dodávatelia

Žiadny dodávateľ

Blog navigation

Latest posts