Výber grilu? Aký gril kúpiť? Kedy si kúpiť gril? 


(malé zamyslenie alebo  pokus o radu pri téme výber grilu alebo ako postupovať pri výbere grilu a kedy si gril kúpiť, rady, postupy... alebo prečo sa nezaťažovať výberom a rozhodnúť sa pre Big Green Egg, svetovú jedničku vo svojom segmente. )


Prvé dve otázky sú pre znalca výborných pokrmov, fajnškmekra a vychutnávača steakov, roastbeef-u a hovädzieho trhaného, či jelenieho burgra jednoduché, neprekvapia ho a z fleku vám odpovie, že gril na drevné uhlie. Znalec a degustátor výnimočných grilovaných pokrmov vám taktiež z fleku odpovie, že pri výbere grilu za podmienok žiadnych kompromisov by siahol automaticky po keramických produktoch typu vyrobených na báze tradičných východoázijských kamado pecí z dôvodu ich tepelnej stability a zabezpečenia jedinečnosti chute v nich upravovaných pokrmov a taktiež množstva techník a postupov úpravy, ktoré tieto zariadenie ponúkajú. Okrem toho by znalec dymovej arómy z drevného uhlia uviedol, že v nich pripravíte aj chutný domáci chlieb, upečiete božskú pizzu a kto má náladu, trošku väčší model a apetít, tak si v nich ugriluje aj celé prasiatko. Prasiatko pečené v Big Green Egg nad drevnom uhlí. Model XL.


Na otázku kedy? Jednoducho odpovie: ihneď, pretože gurmán bez grilu "na drevné uhlie" nie je gurmánom. Taktiež nezabudne podotknúť, že sezónnosť grilovania sa pri keramických griloch už aj na Slovensku vytratila a dnes si fajnšmekri robia medium steak za každého počasia v akomkoľvek ročnom období a pri akejkoľvek vonkajšej teplote a s menšími zariadeniami je to možné urobiť aj na kuchynskom sporáku pod odsávačom a to bez toho aby sa zadymila domácnosť.


Nuž a keď sa ho opýtate, na čom griluje, tak bez mihnutia oka odpovie: samozrejme mám čisto keramický gril na drevné uhlie značky #biggreenegg, mám ich však viacero modelov a využívam ich striedavo v závislosti na pripravovanom pokrme a počte prítomných hostí očakávajúcich opojenie z chute pripravovaných grilovaných pokrmov. Kompletná rodinka všetkých siedmich modelov keramických grilov/pecí na drevné uhlie značky Big Green Egg. (MINI, MINIMAX, SMALL, MEDIUM, LARGE, XLARGE, XXLARGE).
Ja už len doplním, že správny čas na výber grilu, keramického grilu (variča na drevné uhlie, v ktorom je možné grilovať, piecť, dusiť, variť, smažiť, údiť a prudko opekať), alebo grilov na drevné uhlie, ktoré sa pod značkou Big Green Egg® vyrábajú od roku 1972, pričom prvé vyrobené kusy z tohto obdobia sú stále funkčné a prevádzke nastal práve teraz. Rodinka jedinečných modelov Big Green Egg® sa rozrástla a na Slovenskom trhu sa od januára 2015 ponúka už 7 (sedem) modelov keramických zelených vajíčok od najmenšieho, prenosného MINI až po gigantické XXL. Aj keď zelené vajíčka sú často napodobňované, originál je len jeden.

 

Nezabudnite, že pri výbere Big Green Egg vždy existuje taký, ktorý splní všetky potreby vašich kulinárskych chúťok, či poslúži hýčkaniu akéhokoľvek množstva vašich hostí.  Od roku 2015 je v ponuke už sedem  modelov: Mini (MN), pribudol MiniMax (MNX), Small (malý, S), Médium (stredný, M), Large (veľký, L), XLarge (XL) a XXLarge (XXL).

 

  • Príručné Mini je vyvinuté na ľahké prenášanie a používanie v prírode, na lodi alebo len tak na postavenie na stôl kdekoľvek v záhrade. Mini je najmenší model z rodinky veľkých zelených vajíčok. Kvôli jeho mobilite je obľúbený hlavne medzi mladými ľuďmi, ale aj profesionálmi, ktoré toto mini vajíčko denno-denne dokážu využiť pri práve delikátnych kulinárskych pokrmov nielen na terase, alebo pod nerezový odsávačom v interiéroch reštauračných kuchýň.

 

  • MINIMAX je špičkový "Steak Majster" a druhý najmenší celo keramický gril/pec na drevné uhlie z rodiny jedinečných Big Green Egg. Kompakt využívajúci výhody MINI a SMALL. Technické údaje MNX: priemer roštu 33 cm, várna plocha 856 cm2, váha 28,5 kg.

 

  • Väčší Small je ideálny pre občasné varenie jedál v záhrade. Vrátane Small aj všetky väčšie vajíčka môžu byť alternatívne vybavené keramickou podložkou pre nepriame varenie a pečenie, čiže na Small sa už dá piecť okrúhly chlieb alebo malá pizza, či koláč.

 

Ale pokiaľ predpokladáte častejšie využitie, či väčší počet čakajúcich stravníkov, môžete si vybrať z ešte väčších modelov ako sú Medium, Large, XLarge a gigantické XXLarge, ktorý je bezkonkurenčne najväčí keramický gril na drevné uhlie na svete.

 

  • Medium je vhodný pre bežžnú rodinu po všetkých stránkach. Môžžete na ňom jednoducho grilovať, udiť, piecť alebo vyprážžať jedlo, či variť kotlíkový guláš (v opcii ako príslušenstvo sa ponúka 6L liatinový kotlík) pre 8 ľudí. Nie je problém v tomto modely rozložžiť 4 až 6 kg kusového mäsa, ktoré môžže byť pomaly varené v celku alebo nakrájané na malé porcie a rýchlo grilované.

 

  • Large je najpredávanejší model rodinky zelených keramických vajíčok. Výrobca k nemu ponúka najširšie portfólie príslušenstva a výbavy. Na tomto modely bez probĺémov naraz pripravíte pokrm pre 10 - 12 ľudí, resp. 8 veľmi hladných hostí, upečiete bezkonkurenčný chlieb, pizzu, koláč, vianočku, ale aj steak, či v kotlíku lahodný guláš alebo sviečkovú.

 

  • XLarge je najväčší komerčne predávaný model Big Green Egg. S týmto grilom usýtite aj tú najväčšiu rodinu. Je to model, ktorý využívajú profesionáli na reštauračných terasách, či kateringové firmy pri zasýtení hostí veľkých podujatí. V XL nie je problém naraz pripravovať 10 ks kureniec sediacich na sedátku, alebo využiť nadstavby, s ktorými budete mať k dispozícii až 3 rošty.

 

  • XXLARGE - je gigant momentálne najväčšie vajíčko, celo keramický gril/pec na drevné uhlie z rodiny jedinečných Big Green Egg, ideálne na použitie pre katering pri masových podujatiach, na párty, resp. profi reštauračné použitie. Technické údaje XXL: priemer roštu 74 cm, várna plocha 4336 cm2, váha 222 kg.

 

Kompletnú rodinku predstavíme počas výstavy DANUBIUS GASTO 2015 (29.1. - 1.2.2015, Štv - Ne, Incheba, Bratislava od 10:00 do 18:00), pri tejto príležitosti spoločnosť Big Green Egg Slovensko ponúka špičkové grily/pece na drevné uhlie za zvýhodnené ceny v balíkových zostavách, stačí si kliknúť tu:  http://biggreenegg.sk/27-bge-zostavy a vybrať si správny model, ktorý ukojí každú chuťovú bunku.


Pokiaľ túto výstavu nestihnete a potrebujete pomôcť s výberom obráťte sa na akéhokoľvek autorizovaného odborného predajcu, píšte info@biggreenegg.sk alebo volajte 0905 530 973.
https://www.youtube.com/watch?v=sj4G4LXa_Zw

https://www.facebook.com/video.php?v=886921094657964&set=vb.161847043832043&type=2&theater


Spoznajte svet jedinečných kulinárskych možností a objavujte s nami chuť aj na facebook-u, kliknutím na like: https://www.facebook.com/BigGreenEggSlovensko


Najpredávanejšie

Informácie

Výrobcovia / značky

Nové produkty

Zľavnený tovar

Dodávatelia

Žiadny dodávateľ

Blog navigation

Latest posts