Bloody Mary s čerstvými ustricami

Autor2 roky pred 245
Obľúbené0

Chcete si pripraviť chutný koktail? Big Green Egg môžete v tomto prípade použiť na to najdôležitejšie - dodať svojmu koktailu nezameniteľnú extra chuť, akými je povestná „krvavá” Bloody Mary.  Tento koktail býva namiešaný z vodky, paradajkového džúsu a ďalších korenín a špecifických príchutí. Na našom kamade si pre nezameniteľnú príchuť zaúdime  sladké čerstvé paradajky, ktoré použijeme ako základ krvavého koktailu. Keď už sa nám uhlíky vo vajíčku porozpaľujú, bola by škoda nevyužiť ich žiaru a nepripraviť si ďalší snack.  Čo tak vyprážané pikantné krevety s paradajkami, na ktorých si pochutíte zároveň s popíjaním lahodného červeného drinku…


Bloody Mary

KATEGÓRIA: zelenina, ryby

TECHNIKA VARENIA: údenie

ÚROVEŇ: jednoduchá 

DOBA PRÍPRAVY: 1 hod. 5 min.

DOBA VARENIA: 10 min.

CELKOVÁ DOBA PRÍPRAVY: 1 hod. 15 min. 

PORCIE: 4
INGREDIENCIE NA BLOODY MARY:

6 veľkých paradajok

4 divé ustrice

50 ml vodky

šťava zo štvrť citróna

4 kvapky Worchestrovej omáčky

4 kvapky Tabasco omáčky

4 zelerové stonky

4 zelené odkôstkované olivy

4 kocky ľadu

údené soľné vločky podľa chutiPotrebné príslušenstvo:PREDPRÍPRAVA


1.  Drevné uhlie zapálime a necháme Big Green Egg rozohriať na teplotu 120 ° C.

2. Pripravíme si dve panvice. Jednu s vrenou a jednu s ľadovou vodou. Ostrým nožom nakrojíme  spodnú stranu paradajok do tvaru krížika.

3. Každú takto nakrojenú paradajku vložíme najskôr do vriacej vody (cca na 15 sekúnd) a potom do ju ponoríme do ľadovej vody, aby vychladla. Z takto upravených paradajok potom už jednoducho zvlečieme kožu.

4. Olúpané paradajky poukladáme na perforovaný rošt. Na žeravé drevné uhlie nasypeme hrsť lupienkov z dreva jablone a umiestnite konvektor a antikorový rošt. Perforovaný rošt s paradajkami položíme na antikorový rošt, uzatvoríme poklop vajíčka a údime asi 10 min. Teplota klesne na 80 ° a na tejto teplote údime po celú dobu. Teplotu nezvyšujeme.

5. Vyberieme paradajky z vajíčka a necháme ich vychladnúť.

6. Vychladené paradajky zmixujeme a prepasírujeme cez sitko. Šťavu uložíme do chladničky.

Bloody Mary

PRÍPRAVA

1. Ustrice pootvárame a vrchnú časť ulity odstránime. Odrežeme záves ustrice, ktorý ustricu spojoval s ulitou. Ustricu zlejeme cez jemné sito a získanú kvapalinu si odložíme. Sitko zachytí  piesok a my získame ustricovú šťavu, potrebnú pre nás koktail.

2. Vodku, citrónovú šťavu a paradajkovú šťavu, ktorú sme získali z údených paradajok nalejeme do šejkru. Podľa chuti pridáme ustricovú šťavu, worchestrovú omáčku, Tabasco a čerstvo zomleté čierne korenie. Z vrchných častí zelerových stoniek odrežeme po cca 10 cm. Olivy po jednej ponapichujeme na koktailové napichovátka.

3. Ustrice porozkrajujeme väčšie kúsky a rozdelíme ich do 4 miskovitých pohárov na martini. Do každého vložíme kocku ľadu a zalejeme paradajkovou šťavou zo šejkra. Podľa chuti dosypeme do pohárov aj údené soľné vločky. Nakoniec každý koktail ozdobíme zelerovou stonkou a koktailovou napichovačkou s olivou.
TIP: Okrem vyprážaných  pikantných  kreviet  chutia s koktailom Bloody Mary aj skvelé  dusené ustrice. Rozhodne ich niekedy vyskúšajte!Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa