Bravčové mäso

Recepty na bravčové mäso určené pre keramické grily Big Green Egg.

Bravčové rebrá Spare rib pripravené metódou 3-2-1

18 2 týždne pred
Obľúbené
Metóda 3-2-1 na prípravu rebierok v Big Green Egg je veľmi obľúbená. Spočíva v údení, príprave a dochutení rebierok na rošte v zelenom vajíčku, a to v pomere 3-2-1 hodín. Výsledok bude plný očakávanej chuti a arómy.

Vianočná bravčová roláda v novom prevedení

136 3 mes. pred
Obľúbené
Viete, že bravčová roláda v novom prevedení je zo zeleného vajíčka Big Green Egg s lahodnou plnkou z čerstvého špenátu a byliniek, budúcim skvostom tohoročného vianočného stola? Presvedčte sa!

Pita chlieb s arabskou shawarmou

146 7 mes. pred
Obľúbené
Plánujete si vybehnúť von na döner kebab? Netrápte sa s hľadaním kvalitnej prevádzky! Odteraz si môžete grilovať lahodné mäso shawarma vo svojom Big Green Egg sami, a to vďaka nášmu lahodnému receptu.  

Údené bravčové rebierka so sladkými zemiakmi a šalátom zo zelenej kapusty

348 1 rok pred
Obľúbené
Bravčové rebrá sú veľkolepým kusom mäsa, ktorý sa skutočne ľahko pripravuje. Pozvite svojich hostí a určite stavte na údené rebrá, ktoré budú chutiť úžasne. Jedlá z Big Green Egg sú jedinečné!

Hamburgery plnené mangom

305 1 rok pred
Obľúbené
Ak hľadáte originálny recept na prípravu hamburgera, gratulujeme - práve ste ho našli. Mangová plnka mu dodá obzvlášť prekvapivú a netradičnú chuť.

Hovädzí bôčik

227 1 rok pred
Obľúbené
Naša dnešná ponuka je americká klasika, ktorá vďaka súťažiam v grilovaní získala popularitu aj v Európe. Príprava hovädzieho bôčika nevyžaduje veľa práce, chce to však trpezlivosť. Výsledok je skvelý!

Koreniaca zmes na bravčové mäso

195 2 roky pred
Obľúbené
Chystáte sa v Big Green Egg pripraviť bravčové mäso a hľadáte vhodnú koreniacu zmes ochutenie rebierok či trhaného bravčového mäsa? Použitím tejto domácej zmesi dodáte jedlu ešte väčšiu chuť!

Hovädzia „flank-steak” roláda s pestom

189 2 roky pred
Obľúbené
Je aj Vaša Vianočná večera bez poriadnej mäsovej rolády neúplná? Potom si v Big Green Egg pripravte našu roládu z flank steaku plnenú pestom. Jednoduché a chutné!

Steak „Tournedos” z panenky so slaninkou a bylinkami

247 2 roky pred
Obľúbené
Na prípravu panenky v Big Green Egg, môžete zvoliť spôsob prípravy mäsa vcelku, alebo môžete zo sviečkovice vyrezať len jej strednú časť zvanú „chateaubriand” a použiť ju na prípravu steaku tournedos.

Pita chlieb s bravčovými rebierkami „Iberico”

168 2 roky pred
Obľúbené
Ako často vo svojom zelenom vajíčku pripravujete pečené či grilované rebierka? V našom recepte sú rebierka Iberico bez kostí a sú jednoducho pripravované vo vajíčku Big Green Egg.

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa