Pulled Pork / trhané bravčové trhané mäso so šalátom coleslaw.

Autor1 mes. pred od autora 96
Obľúbené0Severná Karolína je to miesto, kde sa udomácnilo aj trhané bravčové mäso. Grilované bravčové mäsko je neoddeliteľne spojené s kulinárskou tradíciou práve tohto amerického štátu. Chcete si ho tiež pripraviť vo svojom zelenom vajíčku? V tom prípade nahrejte  Big Green Egg a podľa najlepšieho receptu na trhané bravčové mäso si pripravíte lahodnú americkú delikatesu. Príprava pri nízkej teplote spôsobom „low and slow” sa pomalá príprava trhaného bravčového mäsa stane jednoduchou za každých okolností.  Ráno zapálite v kamado drevné uhlie a večer si vychutnáte lahodné bravčové mäso. Alebo sa oň podelíte aj priateľmi? 
CHOD: HLAVNÉ JEDLO, OBED

KATEGÓRIA: MÄSO

TECHNIKA VARENIA: NEPRIAME VARENIE, POMALÉ VARENIE

KUCHYŇA: AMERICKÁ

ÚROVEŇ: JEDNODUCHÁ

DOBA PRÍPRAV: 15 MIN.

DOBA VARENIA: 11 HOD. 20 MIN.

CELKOVÁ DOBA PRÍPRAVY: 11 HOD. 35 MIN. 

PORCIE: 8-10


americké recepty

INGREDIENCIE:
Trhané mäso

 

2 kg bravčovej krkovičky

2 lyžice olivového oleja

4 lyžice koreniacej zmesi na bravčové mäso

BBQ omáčka podľa vlastných preferencií
Dressing

 

2 lyžice hrubej horčice

100 ml slnečnicového oleja

1 lyžica sushi octu

½ lyžice práškového cukruColeslaw  kapustový šalát


½ bielej kapusty


americké recepty

Požadované príslušenstvo:

 

1 kus Hickory dreva na údenie

1 kus jablkového dreva na údenie

convEGGtor

obdĺžnikový pekáč na odkvapkávanie

rošt z nehrdzavejúcej ocele

diaľkový teplomer s dvojitou sondou

mäsiarsky papier

drapáky na mäso
PREDPRÍPRAVA

 

1. V zelenom vajíčku Big Green Egg zapálime drevné uhlie a zohrejeme ho na teplotu 160°C.

2. Kým sa vajíčko nahrieva, dôkladne potrieme bravčovú krkovičku najskôr olivovým olejom a potom koreniacou zmesou.americké recepty


PRÍPRAVA

 

1.  Na žeravé drevné uhlie položíme 1 kus Hickory a 1 kus jablkového dreva na údenie. Do Big Green Egg umiestnime convEGGtor s obdĺžnikovým odkvapkávacím pekáčom na jeho vrchu a do vajíčka tiež umiestnime rošt z nehrdzavejúcej ocele. Bravčovú krkovičku položíme na gril a zasunieme do jej stredu sondu diaľkového teplomera Dual Probe. Teplotu jadra následne nastavíme na 72°C. Umiestnením convEGGtoru sa teplota vo vajíčku zníži približne o 40°C a dosiahne tak požadovaných 120°C. Bravčovú krkovičku necháme takto piecť približne 6 hodín, pokým nedosiahne požadovanú teplotu jadra.

2. Po stanovenom čase bravčovú krkovičku vyberieme a mäso rovnomerne potrieme 3 polievkovými lyžicami BBQ omáčky. Mäsko následne zabalíme do mäsiarskeho papiera resp. troch vrstiev hliníkovej fólie a vložíme späť na gril. Opäť zasunieme sondu diaľkového teplomera Dual Probe do jadra mäsa a tentokrát nastavíme teplotu jadra na 96 °C.  Poklop zeleného vajíčka zatvoríme a jeho teplotu nastavíme  na 140 °C. Bravčovú krkovičku necháme takto piecť ďalšie 4 hodiny, pokým opäť nedosiahne nastavenú teplotu jadra. Upečené mäso by malo byť na dotyk jemné .

3. Hotovú bravčovú krkovičku vyberieme z Big Green Egg a necháme odstáť v alobale v chladničke aspoň 1 hodinu. Fólia bude mať izolačný efekt, aby mäso zostalo stále teplé. Kým sa mäso chladí, zmiešame všetky ingrediencie na dresing a za stáleho miešania ich zohrejeme v hrnci na 60°C tak, aby sa dresing pekne prepojil.

4. Hotový horčicový dresing necháme riadne vychladnúť. Kým chladne, nakrájame bielu kapustu na tenké prúžky a do kapusty vmiešame vychladnutý horčicový dresing a odložíme bokom.

5. Opatrne vyberieme bravčovú krkovičku z papiera alebo fólie pričom tekutinu, ktorá zostala vo vnútri opatrne uchováme. Mäso trháme pomocou špeciálnych drapákov do hotového potrhaného mäsa vmiešame tekutinu, ktorú sme si nechali bokom i BBQ omáčku podľa chuti. Trhané bravčové mäso podávame so šalátom z bielej kapusty a zvyškom BBQ omáčky.

 

TIP: Pokrmy z bravčového mäsa je vhodné zapíjať bielym ,ale tiež červeným vínom. K mastnejšiemu bravčovému mäsu podávame staršie a kyslejšie vína.

 

Dobrú chuť!
Podobné produkty
Podobné články
Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa