Mini pizza s pestom, kozím syrom a pečenou paprikou

Autor2 roky pred 267
Obľúbené0

Mini pizza s pestom, kozím syrom a pečenou paprikou

Dnes vám predstavíme recept na mini pizze z Big Green Egg, vhodné ako chuťovky na každú oslavu, ale aj na bežný deň ako desiata, či chutný snack. Pečú sa krátko, preto vám ich príprava nezaberie veľa času. Ich praktická veľkosť zaručí, že túto pizzu budete môcť jesť aj rukami. V druhej ruke pri tom môžete držať domáci šumivý koktail pripravený z grilovaných melónov. Ten si zaúdite pekne podomácky - vo svojom vlastnom zelenom vajíčku, ktorý je na údenie ako stvorený. No nie je to perfektná kombinácia slávnostného občerstvenia a nápojov?

Mini pizza s pestom, kozím syrom a pečenou paprikou

CHOD: chuťovka

KATEGÓRIA: vegetariánske jedlo, zelenina, cestovina

TECHNIKA VARENIA: nepriame varenie, pečenie

KUCHYŇA: talianska

ÚROVEŇ: jednoduchá 

DOBA PRÍPRAVY: 55 min.

DOBA VARENIA: 20 min.

CELKOVÁ DOBA PRÍPRAVY: 1 hod. 15 min. 

PORCIE: 15 kúskov mini pizze
INGREDIENCIE NA CESTO:

3,5 g sušeného droždia 

pol lyžičky kryštálového cukru

150 ml vlažnej vody

250 g hladkej múky alebo múky na pizzu (plus vždy niečo navyše na poprašovanie)

½ lyžičky soli

2 lyžice olivového oleja

PESTO:

1 zväzok bazalky

2 strúčiky cesnaku

40 g píniových orieškov

100 g strúhaného parmezánu

100 ml olivového olejaZÁKLAD:

1 červená sladká špicatá paprika

200 g kozieho syra (kupovaného v bloku, ktorý neskôr nakrájame)

2 lyžice píniových orieškovPotrebné príslušenstvo:


Mini pizza s pestom, kozím syrom a pečenou paprikou

PREDPRÍPRAVA

1. Droždie a cukor si zamiešame do 50 ml vlažnej vody a pripravíme si tak základný kvások na cesto. Do veľkej misky nasypeme múku, pridáme soľ a do stredu múky vyhĺbime jamku.

2. Kvasnicovú zmes opatrne vlejeme do pripravenej  jamky a zamiesime na cesto, pričom postupne pridávame do cesta aj zvyšok vlažnej vody a nakoniec vmiešame aj olivový olej. Cesto miesime, kým nie je pekne hladké a elastické.

3. Po vymiesení vytvarujeme z cesta guľu, ktorú vložíme opäť do misky. Misku prikryjeme čistou navlhčenou utierkou a necháme asi 45 minút odpočívať. Medzitým zapálime vo vajíčku  uhlie a necháme ho aj s roštom zahriať na teplotu 200 ° C.

4. Kým nám cesto odpočíva a vajíčko pekne naberá na teplote, pripravíme si pesto. Listy z bazalky poodtŕhame z rastlinky, olúpeme si cesnak a strúčiky nahrubo nakrájajte. Cesnak, borovicové orechy a strúhaný parmezán spolu rozdrvíme v kuchynskom robote.  Potom do pesta pridáme lístky bazalky a celú zmes spolu rozmixujeme. Nakoniec prilejeme olivový olej a dochutíme soľou a čiernym mletým korením.

5. Na prípravu toppingu, ktorým budeme pizzové kúsky obkladať, si najskôr na rošte ugrilujeme čerstvú červenú papriku. Vo vajíčku pod uzatvoreným poklopom ich pečieme asi 15 minút, až kým povrch paprík nesčerná. Počas doby pečenia papriku príležitostne otáčame.

6. Hotovú papriku vyberieme z vajíčka a necháme vychladnúť v uzatvorenej plastovej nádobe, alebo prikryté vrchnákom, prípadne ju necháme vychladnúť v plastovom vrecku.PRÍPRAVA

1. Zo zeleného vajíčka vyberieme rošt, umiestnime konvektor a vložíme kameň na pečenie. potom vajíčko rozohrejeme až na teplotu  na 250 ° C.

2. Z paprík, ktoré doteraz pomaly chladli odstránime kožu, stonky aj semienka a papriku nakrájame na prúžky.

3. Cesto si na pomúčenej pracovnej doske rozvaľkáme na hrúbku asi 4 mm. Z rozvaľkaného kruhu si kruhovou rezačkou (Ø 6 cm) nakrájame 15 trojuholníčkov. Strednú časť každého trojuholníka natrieme lyžičkou pesta. Kozí syr tiež nakrájajte na 15 plátkov (v závislosti od počtu kruhov cesta), hrubých cca 5 milimetrov. Na každý kúsok cesta vložíme jeden  plátok kozieho syra, nakrájanú pečenú papriku a nakoniec posypeme píniovými orieškami.

4. Mini pizzu poprekladáme na kameň na pečenie, uzatvoríme poklop a pečieme  približne 4 minúty. Po tomto krátkom čase je naša mini pizza krásne chrumkavá a pripravená k servírovaniu.


Mini pizza s pestom, kozím syrom a pečenou paprikou

TIPY:

• Máte v pláne servírovať s mini pizzami aj nejaký zaručene chutný kokteil? S našim receptom na pizzu vám odporúčame šumivý sekt s grilovaným melónom, ktorý chutí po slnku a po teplom lete. Hlavnou ingredienciou tohto slávnostného nápoja tvorí melón grilovaný v Big Green Egg, preliaty citrónovým likérom a sektom s buketom ruže alebo ovocia.

• Ak vám ostane nejaké pesto navyše, môžete ho svojim hosťom ponúknuť s čerstvým chlebom.

Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa