Hovädzia „flank-steak” roláda s pestom

Autor2 roky pred 266
Obľúbené0

Hovädzia „flank-steak” roláda s pestomGrilovali ste niekedy vo svojom Big Green Egg  hovädzí flank steak? Toto mäso pochádza z pupku zvieraťa.Keďže ide o brušný sval, ktorý dobytok stále používa, flank steak  patrí medzi tuhšie mäso. Ak by ste si na Vianoce radi naservírovali veľkolepý kúsok, máme pre vás recept na flank steakovú roládu, ktorá sa na sviatky úžasne hodí! Plnenie rolády  pestom dáva tejto roláde prekvapivý šmrnc. Pre uľahčenie si pesto i roládu môžete naplniť deň vopred, dobre zviazať a piecť v kľude presne napríklad na Štedrý večer.

Flank Steak Roulade with pesto

CHOD: hlavné jedlo

KATEGÓRIA: mäso

TECHNIKA VARENIA: nepriame grilovanie

KUCHYŇA: -

ÚROVEŇ: jednoduchá

DOBA PRÍPRAV: 40 min.

DOBA VARENIA: 40 min.

CELKOVÁ DOBA PRÍPRAVY: 1 hod. 20 min. 

PORCIE: 6


POTREBNÉ INGREDIENCIE NA BYLINKOVÝ OLEJ:

3 strúčiky cesnaku

1 byľka rozmarínu

3 lyžice olivového olejaPESTO:

150 g píniových orieškov

1 strúčik cesnaku

2 zväzky bazalky (cca 30 g)

100 g strúhaného parmezánu

100 ml olivového oleja

Flank Steak Roulade with pesto

FLANK STEAK:


1 Flank steak (approx. 1.5 kg)

HOVÄDZÍ  FLANK STEAK

cca 1,5 kg hovädzieho mäsa z pupkuPotrebné príslušenstvo:

PREDPRÍPRAVA

1. V zelenom vajíčku Big Green Egg zapálime drevné uhlie a vajíčko zohrejeme spolu s nerezovým roštom na teplotu 180°C. Kým sa vajíčko nahrieva, začneme s predprípravou bylinkového oleja: ošúpeme cesnak a pooberáme ihličky z rozmarínu. Cesnak a rozmarín nasekáme nadrobno a zmiešame s olivovým olejom.

2. Na grile zohrejeme liatinovú panvicu, na ktorej po nahriati  pripravíme pesto. Na panvicu najskôr pridáme píniové oriešky, ktoré pražíme približne 5 minút do zlatista. Počas pečenia píniové oriešky občas premiešame, aby sa nepripálili. Po každom úkone poklop zeleného vajíčka Big Green Egg dobre uzatvoríme. Cesnak ošúpeme a strúčik nadrobno nasekáme . Z bazalky pooberáme lístky.

3. Panvicu s píniovými orieškami vyberieme z Big Green Egg. Vymixujeme ich spolu s cesnakom, bazalkou, parmezánom a olivovým olejom v kuchynskom robote, kým sa nevytvorí pekné a hrubozrnné pesto. Následne do pesta zamiešame korenie podľa chuti a hotové zhrnieme na jednu stranu panvice a dáme bokom. Zo zeleného vajíčka vyberieme gril, umiestnitme doň konvektor a gril vložíme späť na miesto. Teplotu vajíčka nastavíme na teplotu 220°C.

4. Na prípravu samotnej rolády: z flank steaku samozrejme ako prvé odstránime všetky blany a mäso naklepeme tĺčikom na mäso, aby sa mierne sploštilo a aby bolo mäso rovnomerné, čo sa hrúbky týka. Nakoniec natrieme pesto rovnomerne na flank steak, zvinieme do rolády a dobre zviažeme potravinárskym špagátom.


Flank Steak Roulade with pesto

PRÍPRAVA

1. Pripravenú roládu položíme na perforovaný polovičný rošt, následne roládu potrieme bylinkovým olejom a rošt položíme na gril. Sondu diaľkového teplomera zapichneme do stredu rolády a poklop vajíčka uzatvoríme. Teplotu jadra nastavíme na teplotu 52°C a necháme piecť, pokým nedosiahneme požadovanú teplotu jadra. Počas pečenia mäso pravidelne potierame bylinkovým olejom.

2. Po dosiahnutí vnútornej teploty vyberieme roládu zo zeleného vajíčka Big Green Egg a posyeme čerstvo namletým čiernym korením a vločkami soli (resp.hrubozrnnou soľou). Roládu necháme 6-8 minút odpočívať voľne prikrytú hliníkovou fóliou. Pred podávaním roládu nakrájame na atraktívne plátky.


Flank Steak Roulade with pesto


TIP: Táto roláda je vynikajúca s grilovanou zelenou špargľou a omáčkou chimichurri.

Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa