Zeleninové kari s plnenou paprikou

Autor1 rok pred od autora 318
Obľúbené0

Karí alebo kari je zmes viacerých druhov ostrého korenia najmä indického pôvodu používaná na prípravu pokrmov. Karí je skvelé a rýchle jedlo plné na chuť bohatých ingrediencií a je príjemné pripraviť si ho v Big Green Egg, nakoľko má nespočetné množstvo variácií. V našom recepte na vegetariánske kari vám vysvetlíme, ako pripraviť toto jedlo v zelenom vajíčku. Papriky sú v tomto recepte plnené ryžou, čo dáva tomuto jedlu zaujímavú  prezentáciu.

 

 

CHOD: hlavné jedlo

KATEGÓRIA: vegetariánske, zelenina

TECHNIKA VARENIA: pečenie, varenie

KUCHYŇA: -

ÚROVEŇ: stredne náročná

DOBA PRÍPRAV: 1 hod. 05 min.

DOBA VARENIA: 1 hod. 15 min.

CELKOVÁ DOBA PRÍPRAVY: 2 hod. 20 min. 

PORCIE: 6


Zeleninové kari s plnenou paprikou

Ingrediencie na KARI:

 

1 biela cibuľa

2 strúčiky cesnaku

1 žltá paprika

1 cuketa

1 pór

200 g bimi brokolice

1 limetka

1 stonka citrónovej trávy

2 byľky čerstvej petržlenovej vňate

1 byľka čerstvého koriandra

20 g masla

1 polievková lyžica múky

200 ml kokosového mlieka

1 polievková lyžica žltej kari pasty

100 g fazuľových klíčkovPlnená paprika:

 

300 g ryže basmati

1 ČL mletej kurkumy

6 malých červených paprík

12 tenkých plátkov zázvoru

60 g masla
Požadované príslušenstvo:

 

rošt z nehrdzavejúcej ocele

zelená liatinová panvica

convEGGtor

malá liatinová panvica Skillet

PREDPRÍPRAVA

 

1. Ako prvé v zelenom vajíčku Big Green Egg zapálime drevné uhlie a vajíčko necháme zohriať spolu s nerezovým roštom na teplotu 220 °C.

2. Kým sa vajíčko nahrieva, ošúpeme a nakrájame si cibuľu a ošúpeme a najemno nasekáme aj strúčiky cesnaku. Žltú papriku prekrojíme na polovicu, zbavíme ju stopky a semienok a dužinu nakrájame na kúsky. Cuketu nakrájame na kocky. Pór nakrájame na široké kolieska. Všetky nepekné osušené časti bimi brokolice poodkrajujeme. Limetku si nakrájame na úhľadné mesiačiky. Citrónovú trávu rozdrvíme v dlani a zauzlíme na stonke. Z petržlenovej vňate a koriandra pooberáme lístky, ktoré nasekáme nahrubo.


Zeleninové kari s plnenou paprikou

PRÍPRAVA

 

1. Zelenú liatinovú panvicu položíme na rošt, do ktorej pridáme maslo a necháme ho rozpustiť. Pridáme cibuľu, cesnak, papriku a cuketu a spolu smažíme 5-6 minút. Po každom úkone poklop vajíčka zatvoríme. Na plnené papriky si najskôr uvaríme basmati ryžu podľa návodu na obale a pridáme do nej kurkumu. Pozrezávame vrchné časti paprík a odstránime z nich semienka.

2. Do zeleninovej zmesi vmiešame pór, bimi brokolicu, limetku a hladkú múku a spolu varíme približne 4-5 minút. Následne do panvice nalejeme kokosové mlieko, vmiešame kari pastu a pridáme i citrónovú trávu. Poklop vajíčka zatvoríme a takto predpripravené kari necháme dusiť približne 4-5 minút.

3. Zelenú liatinovú panvicu zložíme zo zeleného vajíčka a do kari pridáme soľ a korenie podľa chuti. Na panvicu dáme pokrievku a odstavíme ju bokom. Z Big Green Egg zložíme rošt a vložíme doň convEGGtor. Do vajíčka naspäť vložíme rošt a poklop vajíčka zatvoríme. Teplotu vajíčka zvýšime na teplotu 220 °C.

4. Papriky naplníme uvarenou ryžou a na ryžu v každej paprike položíme dva plátky zázvoru. Maslo nakrájame na šesť rovnakých dielikov a porozkladáme na zázvor. Ryžu nakoniec  zakryjeme zrezanými vrškami a vložíme ich do malej liatinovej panvice. Panvicu položíme na rošt, poklop vajíčka zatvoríme a varíme približne 15 minút.

5. Po stanovenom čase panvicu s paprikou vyberieme z Big Green Egg a odložíme. Zelenú liatinovú panvicu s kari (bez pokrievky) položíme späť na rošt, poklop zeleného vajíčka zatvoríme a kari necháme prehriať opäť ešte asi 5 minút.

6. Nakoniec panvicu s kari vyberieme z vajíčka a do kari pridáme fazuľové klíčky, petržlenovú vňať a koriander. Pred servírovaním kari prelejeme do veľkej misy a vložíme doň plnené papriky (resp. kari rozdelíme na šesť tanierov a na každý tanier položíme jednu plnenú papriku).

 

Dobrú chuť!

 

Podobné produkty
Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa