Dokonalá vonkajšia kuchyňa pre Big Green Egg

Autor2 roky pred od autora 274
Obľúbené0


Vyrobiť alebo kúpiť ? Dve riešenia na osadenie Big Green Egg do tej najkrajšej letnej kuchyne na svete...


Vajíčko Big Green Egg nebude sedieť v kúte! Každé zelené vajíčko dáva zo seba maximum a preto si zaslúži vašu plnú pozornosť a opateru. Je potreba ho chrániť, strážiť a ono vás na oplátku odmení bezkonkurenčnými vlastnosťami. Ak sa pýtate, ktorý spôsob manipulácie a osadenia v priestore je pre vaše zelené vajíčko ten NAJ, prečítajte si o tom niečo viac v nasledujúcom blogu. Dozviete sa, či ako kutil zúročíte svoje kreatívne schopnosti a zaexperimentujete, alebo vsadíte na istotu hotových riešení, ktoré vám pre tento účel spolu s ďalšími moduláciami ponúkame.


vonkajšia kuchyňa

Ak máte priestor, maximálne ho využite!


Vonkajšiu kuchyňu tvorí väčšinou pevný krb s pracovnou doskou. Môže nadväzovať na dom, alebo stáť samostatne pod pergolou. Vašou dominantou vonkajšej kuchyne je samozrejme Big Green Egg. Keď si vyberiete model, ktorý vám vyhovuje, môžete začať s výstavbou modulárneho systému. Najjednoduchšia zostava môže obsahovať podstavec, bočné poličky, prípadne ďalšie bočné stoly. Ak však disponujete väčším priestorom, môžete si vybudovať omnoho honosnejšiu vonkajšiu kuchyňu a získať tak extra priestor pre svoje kulinárske experimenty. Všetky  potrebné veci a príslušenstvo tak budete mať pekne a prakticky na dosah ruky, čo uľahčí a predovšetkým urýchli vaše varenie. Nikto sa predsa nechce naháňať po dome a donekonečna dohľadávať napríklad - varešku, či áno?

Zostavy Big Green Egg v našej ponuke.Toto sú Vaše možnosti


Ak ste v každom prípade lepší kuchár, než ste domáci kutil, možno by ste mali vsadiť na istotu. Stôl vyrobený z kvalitnej exotickej dreviny akácie by pre vás mohol byť vhodnou a zároveň atraktívnou možnosťou. Je vyrobený ručne, a to z masívnych dosiek z akácie, pričom poskytuje pevný základ pre vajíčko. Disponuje pracovným priestorom aj úložným priestorom. Ak túžite predsa len popustiť uzdu aj svojej fantázii, potom pre vás máme možnosť zvoliť si modulárny pracovný stôl, ktorý poskytuje dostatočné množstvo variability.  Vďaka jednotlivým modulom a príslušným rámom si pri troche snahy poľahky  zložíte systém vonkajšej kuchyne odolnej voči poveternostným vplyvom, ktorá bude plne vyhovovať vašim osobným požiadavkám.

Modulárny pracovný priestor pre dokonalé umiestnenie zeleného vajíčka sa skladá z rôznych prvkov, ktoré budete môcť nekonečne kombinovať, takže si bez námahy vyskladáte svoju vysnívanú kuchyňu. Základom systému je rám EGG, v ktorom je vajíčko umiestnené na priečnych nosníkoch. Týmto sa zabezpečí potrebná cirkulácia prúdiaceho vzduchu okolo vajíčka. Rám môže byť doplnený dvoma ďalšími, navzájom  prepojiteľnými modulmi na vytvorenie ďalšieho dodatočného pracovného a úložného priestoru. V prípade potreby môžete zvoliť prídavný nadstavbový rám a priestor rozšíriť o ďalšie skrinky. Naše moduly sú k dispozícii v štyroch rôznych prevedeniach. Týmto spôsobom si môžete zvoliť takú  vonkajšiu kuchyňu, aká vám vyhovuje vzhľadom k rozsahu, dĺžky, ale aj vzhľadom k štýlu a usporiadaniu. Presne tak, ako sa páči vám.

Ponuka podstavcov a stolov v našej ponuke.Modulácie a nadstavby


Nadstavbový rám  je otvorený modul s troma poličkami. Vrchná polička zastáva funkciu pracovnej dosky. V spodných priestoroch pod pracovnou doskou si môžete ukladať napríklad ingrediencie na varenie, alebo iné príslušenstvo. Na pracovnej doske zostane poriadok a potrebné veci zostanú po ruke. Nadstavbová skrinka je oproti tomu modulu zavretý. Je nepremokavá a ideálna na ukladanie aktívneho uhlia, menších materiálov, trvanlivých prísad alebo riadu. Polica z nehrdzavejúcej ocele, ktorá sa v skrinke nachádza, umožní kuchárovi uložiť si veľa vecí, ktoré potrebujú byť chránené pred vlhkom. Už viete, či by vám vyhovovala  kuchyňa tvorená rámom a jedným či dvoma modulmi, alebo by ste si vedeli predstaviť ešte niečo viac? Ak chcete skutočne expandovať, môžete si pre svoje zelené vajíčko zvoliť rohovú letnú kuchyňu a pripojiť ďalšie štyri a viac extra modulov.

Život je zmena. A ak ste typ človeka, ktorý bude svoju kuchyňu neustále preusporiadavať a presúvať, môžete zvoliť  voľnú variantu a moduly k sebe nepripájať napevno, resp. v prípade potreby ani nenainštalovať koliečka. Potom môžete svoju kuchyňu meniť tak často, ako vám bude príjemné. Ak ste sa však ani pre jednu z možností ešte nerozhodli, máme pre vás malú radu.  Začnite so základným rámom a jedným prídavným  modulom, ktorý si vyberiete z našej ponuky. Neskôr, keď si svoje predstavy ujasníte, môžete začať smelo rozširovať. Niekedy sa naše rozhodnutia rodia v praxi. Začnite jednoducho a postupne budujte svoju letnú kuchyňu presne do tej podoby, ktorá bude užívateľsky ušitá len a len pre vaše potreby.

Antikorový profi vozík z našej ponuky.

Základný rám z našej ponuky.

Doplnkový rám z našej ponuky.
Police a výplne


Ponuka rámov zahŕňa zároveň niekoľko možností materiálov vnútorných políc a výplní, ktorými môžete svoju vonkajšiu kuchyňu definovať a prispôsobiť svojmu osobnému vkusu. Moderné čisté materiály, akými je napríklad obľúbená nehrdzavejúca oceľ, osloví moderného človeka, ktorý si pravdepodobne zvolí práve tento materiál, odolný voči korózií. Police a korpusy z akáciového dreva vytvárajú naopak viac vidiecky, tradičný štýl. Celkovo sú v našej ponuke k dispozícii štyri rôzne varianty materiálov:  mriežka z nehrdzavejúcej ocele, police z nehrdzavejúcej ocele, police z akáciového dreva a pre pravý vintage štýl máme v ponuke materiálové výplne z drsného, štrukturovaného  dreva akácie. Stačí si ujasniť, čo je pre vás praktické, a ktorý štýl sa vám páči. Napríklad taká hladká pracovná doska z nehrdzavejúcej ocele je veľmi užitočná pri vyvaľkaní cesta. Na druhej strane, mriežku z nehrdzavejúcej ocele oceníte, keď budete z vajíčka vyberať horúce pokrmy a príslušenstvo. Myslite na to pri plánovaní a ergonómií.
Na materiáloch záleží!


Hneď v úvode vás chceme uistiť, že pri výbere našich produktov sa o kvalitu a dlhotrvácnosť svojej vonkajšej kuchyne rozhodne obávať nemusíte. Smelo môžete očakávať prvotriednu  úroveň kvality a použitie skutočne len tých najlepších materiálov. Keramický gril BBQ, akým je  Big Green Egg, si predsa nič iné ani nezaslúži. Vedeli ste, že všetky naše modulové rámy a  nadstavbové moduly sú produktmi práškovej metalurgie, pričom sú povrchovo upravené lakovaním pomocou technológie práškovania ocele a hliníka? Oceľ v spodnej časti rámu zaručuje mimoriadnu pevnosť a odolnosť, zatiaľ čo hliníková horná časť a nohy konštrukcie v prípade nežiadaného poškriabania nehrdzavejú. Práve vďaka týmto vlastnostiam sú moduly Big Green Egg vysoko odolné voči poveternostným vplyvom. Výplne a police z nehrdzavejúcej ocele pozostávajú z nehrdzavejúcej ocele 304. Drevené doplnky Big Green Egg sú produktom udržateľného lesníctva a sú vyrobené  z masívu akáciového dreva. Stručne povedané, môžete zahodiť všetky obavy, táto kuchyňa vás možno prežije!Na čo nezabúdať pri domácom majstrovaní


Na Slovensku žije veľa šikovných ľudí, ktorí sa radi realizujú domácim majstrovaním. Ak patríte medzi nich, určite vám už napadlo, že si svoju letnú kuchyňu pre zelené vajíčko Big Green Egg zmajstrujete podľa svojej špecifickej ľubovôle. Kulinárstvo a šikovné ručičky k sebe rozhodne patria, preto vás vo vašich snahách rozhodne podporíme! Na čo ale nezabudnúť? Predovšetkým zvážte možnosti a naplánujte k nim dostatočne veľký pracovný priestor. Výška a šírka pracovného stola, háky na zavesenie príslušenstva a riadu či správna ergonómia, to všetko sú veci, ktoré by ste si mali ujasniť v predstihu. Zároveň pouvažujte, či svoju kuchyňu budete v budúcnosti modulovať, alebo ju „spravíte napevno”. Ak už teraz viete, že budete často premiestňovať stolíky a skrinky, zvoľte si pre istotu pod takéto kúsky dostatočne veľké kolieska. A čím väčšie, tým lepšie. Verte!

Súprava koliesok z našej ponuky.Projektovanie a výstavba 


Výber materiálov je dôležitou súčasťou navrhovania a výstavby vonkajšej kuchyne pre vaše vajíčko. Základom by mal byť skutočne pevný rám, prednostne vyrobený z nehrdzavejúcej ocele alebo odolného tvrdého dreva. Pri spájaní lešenárskych rúr sú dnes v obchodoch k dispozícii praktické spojky, alebo si môžete zvoliť cestu klasického zvárania. Asi každý domáci majster vie, že pri práci s tvrdým drevom,  akým sú napríklad buk alebo dub, bude vhodné vopred predvŕtať drevo špeciálnym vrtákom na tvrdé drevo, ktorý je o niečo tenší, ako budú skrutky. Týmto spôsobom minimalizujete pravdepodobnosť, že sa skrutky z nehrdzavejúcej ocele alebo pozinkované skrutky pri upevňovaní ulomia. Vopred tiež zvážte, aký materiál chcete použiť ako pracovnú dosku. Zvolíte si tvrdú pracovnú dosku z kameňa, alebo dosku z nehrdzavejúcej ocele, ktorá sa ľahko čistí? Ak si ako pracovnú dosku zvolíte štrukturované drevo či masív, majte na pamäti, že takéto drevo síce vyzerá navonok krásne, ale vyžaduje aj trochu viac údržby a špeciálne čistenie. Starostlivosť o hladký povrch je praktickejšia. Osadenie zeleného vajíčka


Všetky modely Big Green Egg sú vhodné k inštalácii vonkajších letných kuchýň. Nezabudnite, že je vždy potrebné vajíčko osadiť najskôr na podstavec (od veľkosti M až po veľkosť 2XL) alebo na nosič (Mini a  MiniMax). Podstavec a nosič zaistia vajíčku dostatočný priestor medzi spodkom keramickej základne a povrchom a ochráni tak materiál  nábytku vonkajšej kuchyne pred teplom z keramiky vajíčka. Vďaka cirkulácii vzduchu medzi základňou a povrchom môže základňa ľahko odvádzať svoje teplo a vy sa nemusíte báť, že sa niečo v okolí horúceho vajíčka poškodí. Pri svojich plánoch a kulinárstve prosím nezabudnite, že vajíčko Big Green Egg je maximálne nevhodné umiestňovať na uzavretý povrch, nakoľko  budete čeliť riziku, že sa základňa roztrhne. Plochý kameň umiestnený pod grilom preto rozhodne nie je vhodnou alternatívou.


Stolový podstavec z našej ponuky.

Integrovaný podvozok s držiakom z našej ponuky.
Vzdialenosti a veľkostiKruhový otvor, v ktorom je umiestnené každé vajíčko, by mal poskytovať dostatočný priestor, pretože keramika má schopnosť pri vysokých teplotách mierne expandovať. Dostatočne veľký otvor zabezpečí, že sa nám vajíčko v otvore nezasekne. Čo sa týka kamennej pracovnej dosky alebo dosky z nehrdzavejúcej ocele, bude vám postačovať vzdialenosť cca pol centimetra. V prípade dreva odporúčame vzdialenosť vymedziť aspoň na vzdialenosť  jedného centimetra. Okrem toho majte na pamäti, že základňa by mala vyčnievať  v dostatočne veľkej úrovni nad otvorom pracovnej dosky, aby ste mohli poklop vajíčka vždy úplne otvoriť bez toho, aby sa kovový 

pánt pracovnej dosky dotýkal . Pri osadzovaní  modelov Mini a MiniMax zvážte, či radšej neponecháte prednú stranu otvorenú. Priestor potrebný na manipuláciu s poklopom a kompaktná veľkosťou základne by mohli spôsobiť, že sa regulátor vzduchu ocitne priamo pod pracovnou doskou. Bolo by navyše obtiažne aj prípadné vymetanie popola.Varenie pod prístreškom 


Ak ste si pre svoje varenie vo vajíčku zvolili akýkoľvek typ zakrytého prístrešku, možno sa pýtate, či je potrebné nainštalovať v takomto prípade digestor. V zásade to potrebné nie je. Ak na otvorených stranách prístrešku prúdi počas varenia dostatočné množstvo čerstvého vzduchu, dym počas zapaľovania vajíčka by sa mal rýchlo rozptýliť. Dym, ktorý vzniká kvapkaním tuku na drevné uhlie počas prípravy niektorých jedál môže byť nepríjemný a treba sa takémuto odkvapkávaniu tuku vyhnúť. Čo sa týka odporúčaných postupov prípravy jedla  údením, intenzívny dym sa v tomto prípade netvorí, pretože sa uvoľňuje iba jemne a pomaly, takže priestor sa ani pri údení takmer vôbec nezadymuje. Kvalitné drevné uhlie z Big Green Egg a spôsob osadenia vajíčka s dostatočnou cirkuláciou vzduchu zaisťuje bezproblémové varenie. Keďže sa jedná o varenie s použitím priameho ohňa, vždy sa dobre uistite, že je strecha vášho prístrešku dostatočne vysoko nad vajíčkom. Ako sa hovorí, oheň je naozaj dobrý sluha, ale keď sme neopatrní, môže sa premeniť na zlého a ničivého pána. Preto buďte radšej obozretní.  

Všetko je hotové, ide sa variť!


Len ešte musíte preniesť hviezdu vašej kuchyne - Big Green Egg na svoje čestné miesto. Ak svoje zelené vajíčko prenášate,  je najlepšie ho najprv rozobrať. Najmä s väčšími modelmi vajíčka je manipulácia čiastočnou demontážou ľahšia a bezpečnejšia. Ako prvú budete umiestňovať základňu do podstavca. Postupne ostatné časti podľa priloženého návodu, takže sa nemáte ako pomýliť.  Keď bezpečne umiestnite zelené vajíčko do svojej novej letnej kuchyne alebo altánku, čaká vás už len jediné - začať sa gastronomicky realizovať. 

BGE príslušenstvo z našej ponuky.


Podobné produkty
Podobné články
Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa