Vianoce sú nepochybne aj o zdieľaní chutného jedla

Autor1 rok pred od autora 435
Obľúbené1

Vianoce sú čas zdieľania priestoru a zážitkov s priateľmi či rodinou. Tohoročné Vianoce nebudete zdieľať len lásku a radosť, ale aj tri úžasné jedlá. Chutné, luxusné jedlá pri spoločnom stole!

 

1. Yorkshirsky vianočný koláč s brusnicovým kompótom je tradičné britské vianočné jedlo, ktorému sme v Big Green Egg dali špecifický nádych. Je to v podstate slaný koláč s hutnou  paštétou z diviny, ktorú tvorí mäso z kačice, holuba a luxusným množstvom hľuzovky. Na krustu používame sadlové prípadne lojové cesto, pretože dobre kondenzuje a pekne tesní náplň vo svojom vnútri, pričom pomáha koláču udržať si svoju farbu a čerstvosť. Okrem iného vám umožní ochutnať lahodnú chuť pôvodných vianočných receptúr, ktoré sú tradičnými chuťami Vianoc našich predkov! Vďaka štvorcovému tvaru sa koláč navyše aj ľahko krája a servíruje.

 Yorkshirsky vianočný koláč s brusnicovým kompótom


2. Všetci iste poznáte jablkovú či hruškovú štrúdľu. Čo si však myslíte o našom prevedení závinu v podobe luxusnej náplne z  homára? Navyše, samotný závin na tanieri pôsobí príťažlivo a atraktívne. Podávame s čerstvou omáčkou antiboise a kto má rád chuť mora, môže si svoj tanier dozdobiť čerstvými riasami.

 závinu v podobe luxusnej náplne z  homára


3. Syrové fondue na Vianoce pripravíme v Big Green Egg spolu s hermelínom. Sýte a obľúbené jedlo, ktoré chutí takmer každému. Spolu s chrumkavým chlebom a zeleninou určite príjemne obohatí vaše slávnostné menu.

 Syrové fondue

Prajeme vám všetkým krásne a požehnané Vianoce!Yorkshirsky vianočný koláč s brusnicovým kompótom

[otvor recept]

 

Závin z homára s omáčkou antiboise

[otvor recept]

 

Hermelínové "fondue"

[otvor recept]Servírujte  jedlo ako profesionál

 

Tvrdíte, že už máte už premyslené tipy na chutné vianočné menu, poctivo pripravené vo svojom zelenom vajíčku Big Green Egg? V tom prípade nezabudnite na servírovanie! Podávajte svoje jedlá mimoriadne slávnostne a štýlovo na krásne ozdobených tanieroch. Je to jednoduchšie, než si myslíte. S našimi tipmi a trikmi  na svojich hostí zaručene zapôsobíte!Podobné produkty
Podobné články
Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa