Karamelizovaná červená cibuľa

Autor1 rok pred 1145
Obľúbené1

Vďaka kombinácii prísad na ochutenie receptu, ktoré uvádzame v tomto recepte na lahodnú červenejú cibuľu spolu so súzvukom prípravy v Big Green Egg, je ponúkaná verzia karamelizovanej cibule na ešte vyššej  úrovni. Vysvetlíme vám, ako na to.

 

CHOD: príloha

KATEGÓRIA: zelenina

TECHNIKA VARENIA: smaženie

KUCHYŇA: -

ÚROVEŇ: jednoduchá

DOBA PRÍPRAV: 20 min.

DOBA VARENIA: 30 min.

CELKOVÁ DOBA PRÍPRAVY: 50 min. 

PORCIE: 4


onion

Potrebné ingrediencie:

 

1 kg červenej cibule

2 lyžice olivového oleja

4 lyžice javorového sirupu

2 lyžice malinového octu

100 ml červeného vína

1 byľka čerstvého tymiánu

1 byľka čerstvého rozmarínuPožadované príslušenstvo

 

rošt z nehrdzavejúcej ocele

liatinová panvicaPREDPRÍPRAVA

 

1. Do zeleného vajíčka Big Green Egg vložíme drevné uhlie, ktoré pomocou zapaľovača zohrejeme spolu s nerezovým roštom na 220°C.

2. Červenú cibuľu ošúpeme a prekrojíme pozdĺžne na polovice. Každú polovicu ďalej rozrežte pozdĺžne na 6 až 8 segmentov.PRÍPRAVA

 

1. Liatinovú panvicu položíme na rošt do zeleného vajíčka a poklop Big Green Egg  zatvoríme. Chvíľu počkáme, pokým nebude panvica horúca.

2. Na horúcu panvicu nalejeme olivový olej a pridáme cibuľové kúsky. Cibuľu smažíme približne 8-10 minút, kým sa nezačne zafarbovať, pričom občas premiešame a opätovne  zatvoríme poklop vajíčka.

3. Po stanovenom čase pridáme k cibuľke javorový sirup a necháme ho 2-3 minúty skaramelizovať . Potom cibuľu zalejeme malinovým octom, červeným vínom a pridáme  čerstvé byľky tymiánu a rozmarínu. Následne regulátor vzduchu a regulátor teploty takmer úplne uzatvoríme a necháme cibuľu dusiť ďalších približne 8-10 minút, pokým cibuľa nezmäkne.

4. Nakoniec liatinovú panvicu opatrne vyberieme z Big Green Egg a lyžicou naservírujeme lahodnú karamelizovanú cibuľku úhľadne na pripravené jedlo. Tento recept môžeme podávať vlažný alebo pri izbovej teplote, napríklad s pastierskym koláčom - Shepherd´s Pie.

pastiersky koláč

Dobrú chuť!

Podobné produkty
Podobné články
Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa