Grilované krevety s paradajkovou salsou

Autor1 mes. pred od autora 45
Obľúbené0

Krevety pripravené v  Big Green Egg? Vynikajúci nápad! Vedeli ste však, že krevety môžete grilovať aj priamo na liatinovom rošte, ak si kúpite veľké  krevety napríklad krevety Black Tiger? Už dávno totiž nie sú krevety len výsadou luxusných reštaurácií alebo trhovísk s čerstvými morskými plodmi.

Náš recept si vyžaduje vytvorenie zárezov v krevetách a následné grilovanie  na reznej strane priamo na rošte. Túto delikatesu budeme servírovať s grilovanou brioškou a paradajkovou salsou. Hovoríte, že to znie ako nebeská kombinácia? Nemýlite sa!
CHOD: PREDJEDLO

KATEGÓRIA: RYBY

TECHNIKA VARENIA: PEČENIE, GRILOVANIE

ÚROVEŇ: STREDNE NÁROČNÁ

DOBA PRÍPRAV: 20 MIN.

DOBA VARENIA: 35 MIN.

CELKOVÁ DOBA PRÍPRAVY: 55 MIN.

PORCIE: 4INGREDIENCIE:
Krevety

 

800 g kreviet Black Tiger (veľkosť 8/12)

8 malých plátkov briošky

4 lyžice olivového oleja

biele korenie a vločky morskej soli podľa chuti

3 byľky čerstvej petržlenovej vňate

½ limetky
Salsa


2 paradajky

2 šalotky

3 strúčiky cesnaku

10 čiernych olív bez kôstky

10 byľky pažítky

100 ml olivového oleja

½ lyžičky chilli vločiek resp. adekvátne množstvo sušených kúskov drveného chilli

1 lyžica sushi octu

čierne korenie a morská soľ podľa chutiPožadované príslušenstvo:

 

rošt z nehrdzavejúcej ocele

malá liatinová panvica 

liatinový rošt

PREDPRÍPRAVA

 

1. V zelenom vajíčku Big Green Egg zapálime drevné uhlie a spolu s nerezovým roštom zohrejeme vajíčko na teplotu 220°C. Panvicu s vodou privedieme do bodu varu.

2. Kým sa vajíčko nahrieva, nakrojíme na paradajkách malý krížik a blanšírujeme ich vo vriacej vode približne 10 sekúnd. Potom ľahko stiahneme z paradajok šupku a dužinu nakrájame na kocky. Ošúpeme a nakrájame šalotku i cesnak. Olivy tiež nadrobno nakrájame. Nakoniec nadrobno nasekáme pažítku.

PRÍPRAVA

 

1. Na nerezovom rošte necháme rozohriať malú liatinovú panvicu. Na teplú pridáme olivový olej, šalotku, cesnak a čili vločky a za občasného premiešania smažíme približne 4 minúty. Poklop vajíčka po každom miešaní zatvoríme.
2. Na panvicu pridáme paradajky aj olivy a varíme ďalšie 1-2 minúty. Po tomto čase panvicu zložíme z vajíčka a do salsy primiešame podľa chuťových preferencií pažítku, sushi ocot, čierne korenie a morskú soľ. Hotovú salsu odložíme bokom.

3. Z Big Green Egg zložíme nerezový rošt a do vajíčka vložíme liatinový rošt. Rošt zahrievame po dobu približne 15 minút. Kým sa rošt nahrieva,  z kreviet dôkladne odstráňte hlavy. Krevety nakrájame až po ich chvost, aby sa otvorili a odstránili sme tak bezpečne celý črevný trakt. Chlieb a krevety následne potrieme olivovým olejom. Krevety posypeme bielym korením a vločkami morskej soli.

4. Krevety poukladáme reznou stranou smerom k nadol priamo na rošt, položíme k nim briošku a grilujeme približne 2 minúty. Asi po minútke briošky otočíme o 45 stupňov, aby sa na pečive vytvoril pekný grilovací vzor.

5. Pro stanovenom čase pečivo otočíme na druhú stranu a krevety poootočíme o 45 stupňov. Takto ingrediencie grilujeme ďalšie 2 minúty, no po 1 minúte pootočíme pečivo o 45 stupňov. Z petržlenovej vňate oberieme zelené lístky a polovicu limetky nakrájame na rovnomerné úhľadné kolieska.

6. Hotové grilované ingrediencie - pečivo a krevety nakoniec rozložíme na servírovaciu misku, ozdobíme čerstvou  petržlenovou vňaťou a kolieskami limetky, z ktorých hostia pri konzumácií vytlačia šťavu na krevety. Podávame s pripravenou so salsou.

 

Dobrú chuť!

Podobné produkty
Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa