Avokádový šalát s homárom a grilovanou špargľou na cédrovom dreve

Autor2 roky pred od autora 254
Obľúbené0

Dnešný lahodný avokádový šalát s homárom na cédrovom dreve a grilovanou špargľou, si nemôžete nechať ujsť. Ingrediencie si pred príchodom svojich hostí môžete vo svojom Big Green Egg vopred pripraviť, takže jedinou úlohou na poslednú chvíľu sa stane dekorovanie tanierov. Grilovanie avokáda a špargle dodá tomuto šalátu vynikajúcu údenú chuť.Avocado salad with lobster


CHOD:
predkrm

KATEGÓRIA: zelenina, ovocie, ryba

TECHNIKA VARENIA: nepriame varenie, grilovanie

KUCHYŇA: -

ÚROVEŇ: stredne náročná

DOBA PRÍPRAVY: 1 hod. 30 min.

DOBA VARENIA: 25 min.

CELKOVÁ DOBA PRÍPRAVY: 1 hod. 55 min. 

PORCIE: 4POTREBNÉ INGREDIENCIE NA RYBÍ VÝVAR:

150 g mrkvy

150 g feniklu

2 cibule

150 g póru

150 g zeleru

15 zrniek bieleho korenia

15 zelených strukov kardamónuHOMÁR:

2 kanadské homáre (každý cca 500 g)

1 polievková lyžica olivového oleja)

ŠALÁT:

1 malá hlávka brokolice

1 sladké jablko

2 lyžice majonézy

1 limetka

1 - 2 cm čerstvého zázvoru

2 avokáda

1 polievková lyžica olivového oleja OBLOHA:

8 ks zelenej špargle

1 polievková lyžica olivového oleja

hrsť morskej zeleniny (napr. Kelp, Nori, Wakame atď.)

12 byliek kôpru

12 kúskov pažítky

4 malé lístky a 4 kvety kapucínky (môžeme nahradiť iným jedlým kvetom, napr. kvetom cukety atď.)Potrebné príslušenstvo:

Avocado salad with lobster Avocado salad with lobsterPREDPRÍPRAVA

1. Pripravíme si ingrediencie na rybí vývar: nahrubo nakrájame zeleninu, rozdrvíme korenie a kardamónové struky. Všetky ingrediencie dáme do veľkej panvice, prilejeme 4,5 l vody a privedieme k varu. Stíšime a na miernom ohni a necháme dusiť približne 30 minút.

2. Cédrové drevené grilovacie dosky najskôr namočíme do misky s vodou najmenej na 30 minút. V zelenom vajíčku zapálime drevné uhlie a zohrejeme ho spolu konvektoroma liatinovým roštom na teplotu 190 ° C. Nepriame grilovanie zabráni spáleniu avokáda.

3. Vývar prelejeme cez sitko a vlejeme späť do panvice, potom privedieme späť k varu. Do vývaru vložíme 1 homára a približne 4 minúty ho povaríme. Následne homára vyberieme a rovnakým spôsobom povaríme aj druhého homára. Pozor: pri vkladaní homára musí byť vývar neustále v stave varu, preto do panvice vždy vkladáme iba 1 homára. Ak je homár menší, varíme ho kratšie - mínus 1 minútu na každých 100 gramov. Je t preto, že ich neskôr budeme ešte grilovať a tak nechceme, aby sa nám zbytočne rozvarili. Po uvarení necháme homáre vychladnúť.

4. Predpripravíme si šalát: v panvici priveďte do varu vodu a v druhej panvici prichystáme ľadovú vodu na branšírovanie.

Brokolicu ponoríme najskôr do vriacej vody - približne na 1 minútu. Následne brokolicu scedíme a ochladíme v ľadovej vode. Brokolicu opäť scedíme a necháme odkvapkať do sucha. Potom ju rozkrájame na ružičky.

5. Ovocie ošúpeme a zbavíme jadrovníkov. Jablko nakrájajte na malé kocky a vmiešame do brokolice, spolu s majonézou. Limetku rozpolíme a šťavu vytlačíme na jablkovo-brokolicovú zmes, zázvor olúpeme a nakrájame nadrobno a tiež vmiešame do zmesi.

6. Z homárov pooddeľujeme nohy, klepetá a odstránime hlavy. Nohy odložíme bokom k neskoršiemu servírovaniu. Mäso z klepiet vyberieme (k získaniu mäsa z klepiet je ideálne použiť paličku alebo tupú stranu noža ale pozor, v ľavom klepete je kosť), následne mäso nakrájajte nadrobno a vmiešajte do jablkovo-brokolicového šalátu. Zvyšok homára budeme ešte grilovať.

7. Avokádo rozpolíme a odstránime kôstky. Odrežeme tvrdé konce špargle. Reznú stranu avokáda a špargle osolíme, okoreníme a natrieme olivovým olejom. Rošt vymastíme olivovým olejom pomocou papierovej kuchynskej utierky. Avokádo (reznou stranou) a špargľu grilujeme približne 2 až 3 minúty. Avokádo následne pootočíme o 45 stupňov a špargľu otočíme na druhú stranu. Takto grilujeme ďalšie 2 až 3 minúty. Po každom úkone poklop vajíčka vždy a znova zatvoríme.

8. Po ugrilovaní avokáda a špargle ich zložíme z grilu, zložíme rošt a následne konvektor. Rošt opäť vložíme naspäť do vajíčka, ktoré tentokrát rozohrejeme na teplotu 200 ° C. Lyžičkou opatrne vyberieme dužinu z avokáda, pekne tesne pozdĺž kože avokáda, aby nič nevyšlo nazmar a na miske ho roztlačíme vidličkou. Špargľu rozpolíme a spodnú polovicu nakrájame nadrobno. Avokádo aj špargľu vmiešame do jablkovo-brokolicovej zmesi a dochutíme soľou a korením. Avokádovým šalátom naplníme cukrárenské vrecko. 

9. Do zvyšnej časti oboch homárov votrieme olivový olej a položíme ich na namočenú grilovaciu dosku, ktorú následne položíme na rošt a grilujeme približne 5 minút. Nakoniec necháme vychladnúť, odstráňte pancier každého z homárov a každý chvost rozrežeme na 2 rovnaké časti. Odstránime črevné trakty. Všetky ingrediencie (vrátane avokádovej šupky) odložíme zakryté vzduchotesnou pokrievkou v chladničke.

Avocado salad with lobsterPRÍPRAVA

1. Všetky ingrediencie necháme dosiahnuť požadovanú teplotu podávania, a to najmenej 15 minút.

2. Avokádové šupky naplním šalátom z cukrárenského vrecka a uhladíme napríklad nožom. Do každého taniera resp. misky vložíme biely obrúsok, ktorý naplníme kockami ľadu (obrúsok udrží ľad na mieste).

3. Na každý tanier položíme najskôr naplnenú avokádovú šupku a na jej vrch položíme polovicu chvosta homára. Nohy zapichneme do šalátu a do každého plneného avokáda vložíme 2 polovice špargle. Dozdobíme morskou zeleninou, kôprom, pažítkou a prípadne aj ďalšími jedlými kvetmi napr. cukety.TIP: Homára môžete podávať aj iným zaujímavým spôsobom: pripraveného na grilovacej doske ako minútku a potom ešte vlažného homára servírovať na avokádovom šaláte.


Podobné produkty
Podobné články
Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa