Horúce lávové koláčiky s grilovaným banánom

Autor2 roky pred od autora 322
Obľúbené0

Ak ste aj vy milovníci čokolády, potom si vo svojom Big Green Egg rozhodne musíte pripraviť  naše horúce lávové koláčiky, ktoré  svoje meno dostali vďaka lahodnej tekutej plnke - sladkej lávy. Ako bonus si môžete v rozohriatom vajíčku súčasne pripraviť aj banán s citrónom, čím rýchlo získate ľahký a chuťovo vynikajúci exotický dezert.


CHOD:
dezert

KATEGÓRIA: múčnik, ovocie

TECHNIKA VARENIA: pečenie, grilovanie

KUCHYŇA: -

ÚROVEŇ: jednoduchá

PREDPRÍPRAVA: 25 min.

DOBA PRÍPRAVY: 15 min.

CELKOVÁ DOBA PRÍPRAVY: 40 min. 

PORCIE: 10


Horúce lávové koláčiky s grilovaným banánom

POTREBNÉ INGREDIENCIE NA LÁVOVÉ KOLÁČIKY:

240 g masla

240 g horkej čokolády

100 g polohrubej múky

4 celé vajíčka

6  vaječných žĺtkov

100 g kryštálového cukru


BANÁNY

5 banánov

½ citrónu bez chemického ošetreniaPotrebné príslušenstvo:Horúce lávové koláčiky s grilovaným banánom


PREDPRÍPRAVA

1. V zelenom vajíčku Big Green Egg zapálime drevné uhlie a vajíčko necháme spolu s konvektoroma roštom z nehrdzavejúcej ocele rozohriať na teplotu 180 ° C.

2. Na prípravu lávových koláčikov: na rošt umiestnime zelený liatinový pekáč a pridáme  maslo. Poklop vajíčka zatvoríme a počkáme, pokým sa maslo neroztopí. Medzitým si najemno nasekáme čokoládu a preosejeme polohrubú múku. Vajíčka, žĺtka a kryštálový cukor spolu vyšľaháme do tuha.

3. Liatinový pekáč zložíme zo zeleného vajíčka a primiešame doň najemno nasekanú čokoládu, ktorá sa rozpustí a vznikne nám hladká čokoládová zmes.

4. Následne do vaječnej zmesi vmiešame čokoládovú zmes a potom po troškách pridáme aj preosiatu múku. Lyžicou premiestnime cesto do uzatvárateľného vrecka a takto pripraveným cestom naplníme 10 väčších papierových košíčkov, asi do dvoch tretín ich obsahu.

5. Vypuklú stranu banánov pozdĺžne prekrojíme a šupky mierne pootvoríme. Každý banán položíme na kus alobalu, ktorý sformujeme do tzv. pootvorených člnkov, aby banány zostali pri grilovaní stabilné. Následne na dužinu banánov jemne nastrúhame kôru z citróna a šťavou z citróna banány rovnomerne pokvapkáme.


Horúce lávové koláčiky s grilovaným banánom

PRÍPRAVA

1. Studený kameň na pečenie umiestnime na rošt a banány aj koláčiky naň umiestnime tak, aby boli banány na kameni umiestnené okolo koláčikov. Potom uzatvoríme poklop vajíčka a pečieme približne 12 minút. Vonkajšia strana lávových koláčikov počas pečenia stuhne, zatiaľ čo vnútro zostane tekuté.

2. Po upečení koláčiky i banány zložíme z vajíčka Big Green Egg a opatrne odstránime alobal z banánov, pričom každý banán prekrojíme na polovicu. Lávové koláčiky podávame bezprostredne po upečení, servírované s polovičkou grilovaného banánu.


Horúce lávové koláčiky s grilovaným banánomDobrú chuť!

Podobné produkty
Podobné články
Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa