Pečené jabĺčka butterscotch

Autor3 roky pred od autora 294
Obľúbené0

Butterscotch sa vyrába zahriatím hnedého cukru a masla. Náš recept na pečené glazované butterscotch jablká zo zeleného vajíčka Big Green Egg je veľmi jednoduchý, no jeho chuť je neobvyklá.

CHOD: dezert

KATEGÓRIA: ovocie

TECHNIKA VARENIA: pečenie

ÚROVEŇ: jednoduchá

CELKOVÁ DOBA PRÍPRAVY: 30 min.

PORCIE: 4

pečené jablká butterscot

POTREBNÉ INGREDIENCIE:

4 štvorce lístkového cesta (cca10x10 cm)

100 g karamelových cukríkov Werther’s Original

trochu múky na posypanie

1 vajce

2 veľké jablká 

vanilková zmrzlina

4 lístky čerstvej mäty Potrebné príslušenstvo:

pečené jablká butterscot


PRÍPRAVA1. V zelenom vajíčku Big Green Egg zapálime drevné uhlie a spolu s konvektorom, antikorovým roštom a kameňom na pečenie zohrejeme vajíčko na teplotu 220 ° C. V predstihu necháme rozmraziť lístkové cesto. Štyri cukríky Werther’s Original odložíme bokom a zvyšok najemno rozdrvíme v kuchynskom robote.

2. Pracovnú dosku poprášime múkou a rozložíme na ňu štvorce lístkového cesta, ktoré potrieme rozšľahaným vajíčkom. Jablká olúpeme a z ich vrchnej a spodnej časti odrežeme vršky tak, aby neskôr stabilne stáli na lístkovom ceste. Následne jablká rozpolíme na štyri hrubé krúžky, z ktorých vyberieme jaderníky. Na každý kúsok lístkového cesta položíme krúžok  jablka, do stredu ktorého (tam, kde bolo jadro) vložíme celý karamelový cukrík. Nakoniec posypte aj jablkový krúžok jemne nakrájaným karamelovým cukríkom.

3. Kúsky lístkového cesta s jablkom poukladáme pomocou špachtle na plochý kameň na pečenie. Zatvoríme poklop vajíčka a pečieme 15-20 minút dozlatista. 

Na upečené jablko naservírujeme porciu vanilkovej zmrzliny, ozdobíme mätou a ihneď podávame.

pečené jablká butterscot


TIP:
Namiesto cukríkov môžeme použiť mäkké karamelové cukríky (krovky)  a jablká pred pečením celé zabaliť do lístkového cesta. Po upečení ich polejeme roztopenou mätovou čokoládou a podávame horúce, alebo mierne vychladené.

Podobné produkty
Podobné články
Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa