Sviečková Wellington v lístkovom ceste

Autor2 roky pred od autora 240
Obľúbené0

Ktorú časť hovädzieho mäsa je dobré použiť na prípravu tradičného anglického receptu na Wellington v cestíčku? Na koľkých stupňoch je vhodné túto klasiku pripraviť tak, aby sme v závere na tanier položili lahodné a chutné jedlo? V našom recepte na hovädzie mäso Wellington, pripravované v  Big Green Egg vám to radi krok po kroku vysvetlíme. Prílohy, akými sú opečené zemiaky a grilovaná špargľa, budeme rovnako tak pripravovať v zelenom vajíčku. Tak poďme na to!


 


CHOD:
hlavný chod

KATEGÓRIA: mäso, pečivo

TECHNIKA VARENIA: grilovanie, nepriame varenie

KUCHYŇA: anglická

ÚROVEŇ: stredná 

DOBA PRÍPRAVY: 45 min.

DOBA VARENIA: 1 hod. 45 min.

CELKOVÁ DOBA PRÍPRAVY: 2 hod. 25 min. 

PORCIE: 10-12

Sviečková Wellington v lístkovom ceste


POTREBNÉ INGREDIENCIE NA
HOVÄDZÍ WELLINGTON:

3 kg hovädzej sviečkovice

1 kg chestnut mushrooms alebo šampiónov

2 lyžice olivového oleja

250 g parmskej šunky (plátky)

150 g jemnej dijonskej horčice

4 žĺtky

2 balenia lístkového cesta á 270 g (40 x 24 cm)

Potrebné príslušenstvo:


Sviečková Wellington v lístkovom ceste


PREDPRÍPRAVA

1. V zelenom vajíčku zapálime drevné uhlie a zohrejte ho spolu s liatinovým roštom na teplotu 250 ° C. Mäso si vyberieme z chladničky.

2. Očistíme huby a v kuchynskom robote ich úplne rozdrvíme tak, aby sme dostali hubové pyré. Na panvici rozohrejeme olivový olej, pridáme pyré a pečieme približne 25 minút na miernom ohni toľko, kým sa z húb neodparí všetka prebytočná voda. Nakoniec pyré dochutíme soľou a korením a necháme v chladničke úplne vychladnúť .

3. Roštenku položíme na rošt a grilujte ju približne 1 minútu z každej strany. Potom mäso vyberieme z vajíčka a vložíme ho asi na 20 minút do chladničky.

4. Kliešťami vyberieme horúci rošt z vajíčka, do ktorého umiestnime konvektor a rošt z nehrdzavejúcej ocele, spolu s kameňom na pečenie na vrch roštu a teplotu vajíčka upravíme na 220 ° C.

Sviečková Wellington v lístkovom cestePRÍPRAVA

1. Na pracovnú dosku rozprestrieme niekoľko vrstiev plastovej fólie, ktoré sa prekrývajú. Veľkosť fólie musí byť dlhšia ako sviečková a širšia ako jej obvod. Plátky parmskej šunky poukladáme na fóliu tak, aby tvorila spojený obdĺžnik, ktorého plátky sa budú mierne prekrývať. Majte na pamäti, že do šunky budeme neskôr baliť mäso, takže tomu prispôsobíme aj veľkosť šunkového obdĺžnika.

2. Hubové pyré rozotrieme lyžicou v rovnomernej vrstve na parmskú šunku a stlačíme ju spodnou stranou lyžice. Sviečkovicu pozdĺžne položíme na pyré a dookola ju natrieme horčicou. Potom mäso spolu so šunkou zvinieme pomocou fólie.

3. Na pracovnú dosku rozprestrieme list papiera na pečenie s rozmermi najmenej 50 x 60 cm. Rozšľaháme si žĺtky. Plátky lístkového cesta vyvaľkáme na papieri na pečenie, pričom dbáme na to, aby sa obe strany plátov mierne prekrývali po výške.  Aby sa cesto spolu dobre zlepilo, potrieme jeho okraje rozšľahaným žĺtkom a jemne stlačíme, až vznikne jeden veľký plát lístkového cesta.

4. Zo sviečkovice opatrne odstránime plastovú fóliu a mäso preložíme na hornú časť lístkového cesta. Vrch cesta preložíme cez mäso smerom k sebe a rovnako tak i bočné strany cesta. Okraje potrieme rozšľahaným žĺtkom. Sviečkovica by mala byť v ceste pekne zvinutá. Potom okraje cesta (potrené žĺtkom) zlepíme. Mäso stočíme tak, aby záhyby cesta smerovali nadol.

5. Cesto aj zvrchu a po bokoch potrieme rozšľahaným žĺtkom. Do cesta ostrým nožom nakrájame kockovaný vzor, pričom dávame pozor, aby sme cesto neprerezali). Špičkou noža ponapichujeme v ceste na menej viditeľných miestach ďalších 6 malých otvorov, aby sa cesto nenafukovalo.

6. Odtrhneme väčší kus papiera na pečenie a pomocou lopatky na pizzu ho preložíme na kameň na pečenie. Zasunieme sondu  teplomera do stredu mäsa a zatvoríme poklop vajíčka. Teplotu stredu (jadra)  nastavíme na 50-52 ° C.

7. Po dosiahnutí nastavenej teploty  hovädzie mäso Wellington vyberieme pomocou lopatky na pizzu zo zeleného vajíčka., čo potrvá približne 60 minút. Pred nakrájaním ho necháme ešte približne 5 minút odpočívať.

Sviečková Wellington v lístkovom ceste


Dobrú chuť!

Podobné produkty
Podobné články
Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa