Pečená cviklová polievka podľa Ralpha de Kok

Autor2 roky pred od autora 281
Obľúbené0


Keď začnem pripravovať polievku vo vajíčku Big Green Egg, vždy sa mi mysľou preženú vtipné pohľady zvedavcov, ktorí uviazli v predstave, že Big Green Egg je vhodné iba grilovanie. S týmto receptom vám však ukážem, ako sa dá aj bez použitia liatinového roštu zvýšiť chuť jedál pripravených v Big Green Egg. Trik spočíva v tom, že necháte poklop kupoly otvorený, čo je zvyčajne opak toho, čo by ste mali pri príprave robiť! Drevné uhlie sa bez zatvorenia kupoly správne  rozpáli a vy môžete začať kulinársky čarovať. Stačí, že cviklu poukladáte na uhlíky a opečiete ich tak pekne priamo a navyše efektne. Túto techniku prípravy jedál som predvádzal už aj v minulosti, no tentokrát vyčarím lahodnú cviklovú  polievku. Táto polievka je taká chutná, že aj ostrieľané mäsožravce si vypýtajú druhú porciu. Budete ju môcť podávať za studena, napríklad s vareným vajíčkom a niekoľkými plátkami kvašákov ... Nech sa páči!


Počet porcií: 6-8


Roasted beet soup

POTREBNÉ INGREDIENCIE:

¼ malý zeler + niekoľko byliek vňate

½ mrkvy

½ červenej cibule

50 g masla

2 bobkové listy

6 veľkých cvikiel

750 ml zeleninového vývaru

2 lyžice chrenového pyré

3 lyžice balzamikového octu

čerstvý chren

125 ml kyslej šľahačkovej smotany

1 malá nádoba na žeruchuPotrebné príslušenstvo:Roasted beet soup


PRÍPRAVA


1. Vo vajíčku Big Green Egg zapálime drevné uhlie, pričom poklop kupoly necháme otvorený. Zeler a mrkvu očistíme a nakrájame na kocky približne o veľkosti 2 x 2 cm. Cibuľu olúpeme a nakrájame na štvrtiny. Zeleninu spolu s maslom, bobkovým listom a zelerovou vňaťou poukladáme na veľký kus alobalu a preložím tak, aby sa obsah uzavrel.

2. Cviklu umiestnite priamo na / a medzi žeravé uhlíky a necháme priamo grilovať 35 až 45 minút (stredne veľká cvikla bude hotová približne za 35 minút, veľká približne za 45 minút). Cviklu každých 10 minút obrátime, aby po svojom povrchu sčernela a bola rovnomerne uvarená. Počas posledných 25 minút času jej prípravy preložíme zeleninu v alobale na cviklu. Takto bude zaistené, že sa zelenina príliš neprehreje a nespáli.

3. Zeleninu v alobale aj cviklu vyberieme z vajíčka a necháme pol hodiny odpočívať. Medzitým privedieme do varu zeleninový vývar .

4. Čiernu škrupinu opečenej cvikly odstránime rukami a opláchneme ju pod vodovodným kohútikom. Potom cviklu nakrájame na kúsky, ktoré vložíme do mixéra spolu s chrenovým pyré, balzamikovým octom a horúcim zeleninovým vývarom na minútku zmixujeme.  Bobkové listy vyberieme z alobalu a zvyšnú zeleninu tiež pridáme mixéra. Zmixujeme  dohladka a podľa chuti pridáme soľ a korenie.

Čerstvý chren ošúpeme.

5. Hotovú polievku rozdelíme do misiek a na každú porciu navrstvíme lyžicu kyslej šľahačkovej smotany. Dozdobíme čerstvou žeruchou a navrch nastrúhame trochu chrenu.


Roasted beet soupTIP:
Ak si chcete svoju cviklovú polievku pripraviť ešte výživnejšie, môžete spolu s cviklou na uhlíkoch opiecť napríklad  jablká či batáty. Po ugrilovaní ich môžete ich podobne ako cviklu  zmixovať do polievky, alebo kúskami jablka ozdobiť samotnú polievku. 

Podobné produkty
Podobné články
Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa