ÚDRŽBA ZELENÉHO VAJÍČKA

Autor2 roky pred od autora 609
Obľúbené0

Zelené vajíčko Big Green Egg  vám vydrží celý život za predpokladu, že sa oň budete dobre starať . Zaujíma vás, čo všetko sa týka správnej starostlivosti? V našom inštruktážnom videu vám ukážeme všetko, čo potrebujete vedieť. Prípadne si môžete prečítať pár ďalších užitočných tipov, ktoré vám teraz prinášame.POZRITE SI NAŠE VIDEO  • ZAKRÝVAŤ ČI NEZAKRÝVAŤ? 

Zelené vajíčko môžete smelo nechať vonku po celý rok, pretože jeho jedinečná keramika odolá všetkým poveternostným podmienkam. Ak však vajíčko dlhšie nepoužívate, odporúčame ho spolu regulátorom preventívne prekryť, čím ochránite vajíčko. EGG Cover (špeciálny ochranný kryt na zelené vajíčko) je samozrejme k dispozícii v rôznych veľkostiach.

Obal jednak ochráni kovové časti a tiež zabráni, aby sa vajíčko inak nepoškodilo.


MAINTENANCE

  • SKONTROLUJTE VŠETKY ŠROUBY, MATICE A MATICOVÉ KRYTY

Približne mesiac po zostavení svojho vajíčka skontrolujte, či sú všetky skrutky a matice dokonale utiahnuté. Ak to bude potrebné potrebné, dodatočne ich dotiahnite.

Dlhé skrutky čiernych obručí, ktoré obklopujú keramickú základňu a keramický poklop môžu byť utiahnuté do takej miery, že budú vykazovať mierne zakryvenie.  • ÚDRŽBA KOVOVÝCH A LIATINOVÝCH ČASTÍ

Pohyblivé kovové komponenty vajíčka, najmä pánt a spodné vetracie dvierka udržujte v optimálnom stave tak, že ich niekoľkokrát ročne nastriekate špeciálnym sprejom WD-40 alebo silikónovým sprejom.

Ak má vaše zelené vajíčko vrchné duálne multifunkčné diely kovové, odporúčame vám ich pravidelne ošetrovať rastlinným olejom. Pozor: na tento účel nepoužívajte olivový olej. Nástupca týchto multifunkčných komponentov - regulátor mazať nemusíte, nakoľko  disponuje špeciálnym antikoróznym povlakom.

MAINTENANCE

  • VYMEŇTE FILCOVÉ  TESNENIE 

Postupom času budete musieť vymeniť aj filcové tesnenie, ktoré sa nachádza medzi keramickým poklopom a keramickým podstavcom, nakoľko filc chráni keramiku a zabraňuje prieniku „falošného vzduchu“.

Filc môžete ľahko vymeniť pomocou sady tesnení Gasket Kit, kľúča # 13, univerzálneho noža alebo tmelu, kúska látky alebo drôtenky a acetónu. Postupujte nasledovne:

Krok 1: Z vajíčka najskôr vyberieme regulátor, prípadne multifunkčný kovový vrchnák. Pomocou kľúča uvoľníme matice na najvyššej čiernej obruči a opatrne nadvihneme keramický poklop. Poklop odložíme hore dnom na bezpečné miesto a uistíme sa, že nemôže spadnúť.

Krok 2: Uvoľníme spodnú obruč z keramickej základne a základňu necháme na mieste.

Krok 3: Pomocou univerzálneho noža alebo tmelu odstránime čo najviac starého filcu z keramického základu a keramického poklopu. Podkladovú keramiku oškrabeme pomocou ostrého noža alebo tmelového noža a všetky zvyšky dodatočne odstránime jemným brúsnym papierom so zrnitosťou č.80. Nakoniec všetko dôkladne poutierame kuchynskou utierkou. 

Krok 5: Opatrne nalepte / naneste samolepiaci filc na okraje keramickej základne a keramického poklopu. Dbajte na to, aby sa filc na základni ani na poklope neprekrýval a aby jeho konce neboli zhora a zo spodu na rovnakých miestach. Je lepšie nechať filc jemne pretŕčať zvonku ako zvnútra (kde sa zhorí v okamihu, akonáhle opäť zahrejete vajíčko). Filc sa snažte nelepiť úplne napevno, ale nechajte ho trochu voľný, nakoľko sa pri zahrievaní môže menšiť. Filc na mieste švíku úhľadne orežte.

Krok 6: Znova zostavte vajíčko. Držte filcový pás na keramickej základni a doťahujte matice, pričom nedotiahnite úplne. Opatrne nasaďte poklop do hornej obruče a utiahnite matice tak, aby zostali takisto čiastočne voľné. Uistite sa, že poklop vajíčka je spolu s jeho základňou dokonale zarovnané. Ak je to potrebné, opatrne ich dorovnajte a potom pevne dotiahnite všetky matice.

Keď skončíte, bude najlepšie ponechať vajíčko so zatvoreným poklopom ďalších 24 hodín. Po tomto čase vajíčko jemne zahrejte, aby ste zaistili, že vrstva lepidla dobre priľne ku keramike. Filc v Big Green Egg by sa mal vymieňať približne raz za dva roky.felt gasket

  • AK TO BUDE POTREBNÉ, ĎALŠIE KOMPONENTY VYMENÍTE POĽAHKY SAMI

Stojíme si za kvalitou všetkých našich výrobkov - tak modelov,  ako aj doplnkov a komponentov. Každé zelené vajíčko Big Green Egg je pred opustením továrne veľmi tej najvyššej možnej kvality. Ak sa vám však aj napriek komu niečo pokazí, našou odpoveďou je profesionálny záručný servis.

Čas plynie rýchlo a pokiaľ by ste už záruku na vajíčko nestihli uplatniť, môžete si niektoré štandardné diely a príslušenstvo kedykoľvek vymeniť vy sami. Príkladom je   teplomer Tel-True Temperature Gauge či antikorový rošt. 

V podstate je výmena týchto komponentov celá údržba, ktorú budete za celý život s Big Green Egg potrebovať! Viac informácií o servise nájdete na stránke Servis a záruka.

Spoločnosť Big Green Egg zaistila bezpečnosť vajíčka pri jeho používaní. Samotní používatelia sú však neraz takpovediac zodpovední, a to predovšetkým vzhľadom k vlastnej bezpečnosti a  taktiež vzhľadom k ochrane životného prostredia. Mali by sme preto vždy konať nanajvýš obozretne a pri manipulácii so zeleným vajíčkom a jeho príslušenstvom zaobchádzať s najvyššou možnou opatrnosťou. To koniec koncov platí v živote všeobecne.


Podobné produkty
Podobné články
Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa