Grilované dvojité jahňacie kotlety s omáčkami ratatouille a chimichurri

Autor1 rok pred 428
Obľúbené0

Jahňacie kotlety patria na Slovensku ku klasickým Veľkonočným jedlám. Možno ste sa báli náročnej prípravy, no v skutočnosti je to s prípravou v Big Green Egg nesmierne jednoduché. Nakrájame si dvojité jahňacie kotlety a grilujeme ich vo vajíčku Big Green Egg, čím sa dosiahnu tie najlepšie chuťové výsledky. Jahňacie mäso bude privedené k dokonalosti a vy oceníte fantastickú grilovanú chuť. Tymián a rozmarín dodajú mäsu lahodnú vôňu bez toho, aby ohrozili jeho prirodzenú a čistú chuť.CHOD: hlavné jedlo

KATEGÓRIA: mäso

TECHNIKA VARENIA: grilovanie

KUCHYŇA: stredomorská

ÚROVEŇ: jednoduchá

DOBA PRÍPRAV: 20 min.

DOBA VARENIA: 10 min.

CELKOVÁ DOBA PRÍPRAVY: 30 min. 

PORCIE:
INGREDIENCIE NA JAHŇACIE KOTLETY

 

2 kusy dvojitých jahňacích kotliet

1 hlávka čerstvého cesnaku

1 zväzok tymiánu

1 zväzok rozmarínuNA SERVÍROVANIE

 

omáčka ratatouille

omáčka chimichurri

Požadované príslušenstvo:

 

liatinový rošt

vyberač liatinových roštov

PREDPRÍPRAVA

 

1. Najskôr v Big Green Egg zapálime drevné uhlie a zohrejeme vajíčko spolu s liatinovým roštom na teplotu 220 °C.

2. Z jahňaciny poodstraňujeme všetky blany a mäso nakrájame na dvojité kotlety tak, aby z každého kusu mäsa trčali dve kosti. Hlávku cesnaku pozdĺžne prekrojíme na štyri časti.Grilované dvojité jahňacie kotlety

PRÍPRAVA

 

1. Jahňacie kotlety poukladáme na rošt Big Green Egg reznou stranou nadol. Poklop vajíčka zatvoríme a mäso i cesnak  grilujeme približne 2 minúty. Kotlety i cesnak následne pootočíme  o 45 ° a grilujte ďalšie 2 minúty.

2. Následne jahňacie kotlety a cesnak otočíme na druhú stranu a medzi kotlety a cesnak položíme tymián a rozmarín. Potom znova grilujte 2 x po 2 minúty. Po každom úkone poklop vajíčka dobre zatvoríme.

3. Hotové jahňacie kotlety vyberieme z vajíčka Big Green Egg a podávame s omáčkami ratatouille alebo chimichurri. Na mäso pred servírovaním pretlačíme i chutný grilovaný cesnak.Dobrú chuť!

 TIP: Vylepšite si vaše zelené vajíčko Big Green Egg Large novými modernými doplnkami - upgrade kit pre verziu large. V roku 2019 prešlo Big Green Egg Large modernizáciou, kúpou upgrade kit setu, ktorý obsahuje nový rEGGulátor, teplomer, obruče s rúčkou a filc a ich montážou si veľmi ľahko zmodernizujete vaše zelené vajíčko. Následne bude vyzerať ako nové!

Podobné produkty
Podobné články
Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa