Hovädzie špízy picanha s omáčkou chimichurri

Autor10 mes. pred od autora 216
Obľúbené0

Picanha je výberový kus mäsa vyrezaný z hornej zadnej časti hovädzieho dobytka, ktorý sa v  Big Green Egg často pečie celý a následne sa griluje na tuku. Ideálne pre všetkých gurmánov, ktorí momentálne nemajú veľa času na prípravu večere, ale plánujú na stôl položiť lahodný mäsový pokrm. Že chcete pre zmenu podávať steaky z picanha jedinečnejším spôsobom? Potom ponapichujte tenké steaky na samostatné špízy. Ponúkame vám perfektné jedlo na spoločné gurmánske zdieľanie s rodinou a priateľmi.
CHOD: hlavné jedlo, obed

KATEGÓRIA: mäso

TECHNIKA VARENIA: grilovanie

KUCHYŇA: -

ÚROVEŇ: jednoduchá

DOBA PRÍPRAV: 20 min.

DOBA VARENIA: 20 min.

CELKOVÁ DOBA PRÍPRAVY: 40 min. 

PORCIE: 4-6 Webversion-2023M09 - Inspiration Today - Picanha skewer - HR (3)INGREDIENCIE NA ŠPÍZY:

1 kg hovädzieho mäsa picanha

1 lyžica olivového olejaPrísady na koreniacu zmes:

1 byľka čerstvého tymiánu

1 byľka čerstvého rozmarínu

2 strúčiky cesnakuNa servírovanie:

omáčka chimichurri

cestovinový šalát s grilovanou zeleninou


Hovädzie špízy picanha s omáčkou chimichurri

Potrebné príslušenstvo:

liatinový rošt

flexibilné špajle na špízy

teplomer na okamžité odčítanie teploty
PREDPRÍPRAVA

 

1.  V zelenom vajíčku Big Green Egg najskôr zapálime drevné uhlie a vajíčko spolu s liatinovým roštom zohrejeme na teplotu 200 °C.

2. Kým sa vajíčko nahrieva, ostrým nožom  nakrájame picanhu na čo najtenšie plátky a nakrájané kúsky následne striedavo navlečieme na špíz. Dávame pozor, aby sa tukový okraj mäsa, ktorý by mal byť na špíze pomerne pevne utiahnutý nachádzal spolu s ďalšími tukovými kúskami spoločne na jednej strane špízu.

3. Na prípravu bylinkovej koreniacej zmesi najskôr odstránime lístky z čerstvých byliek  tymiánu a rozmarínu, ktoré následne nadrobno nakrájame (v prípade nutnosti samozrejme použijeme sušenú variantu byliniek). Cesnak ošúpeme a tiež nadrobno nasekáme. Pripravené mäso následne potrieme olivovým olejom, posypeme koreniacou bylinkovou zmesou a podľa potreby dochutíme soľou a mletým čiernym korením, ktoré jemne votrieme do mäsa.


Hovädzie špízy picanha s omáčkou chimichurriPRÍPRAVA

 

1. Takto ochutený špíz/špízy preložíme tukovou stranou na rozohriaty gril a poklop vajíčka zatvoríme. Špízy grilujeme približne 10 minút. Tým, že sa mäso griluje tukovou stranou smerom nadol a časovo pomerne dlho, bude pekne chrumkavé.

2. Po stanovenej dobe špíz otočíme na opačnú stranu a grilujeme, pokým mäso nedosiahne teplotu jadra 48-50°C. Túto teplotu môžeme jednoducho zmerať pomocou teplomera na okamžité odčítanie teploty (pozor, teplotu jadra špízu zmeriate len v prípade, ak ste kúsky mäsa napichli dostatočne pevne na špíz).

3. Hotový špíz vyberieme zo zeleného vajíčka Big Green Egg a mäsko opatrne stiahneme zo špízu. Podávame s chimichurri omáčkou a cestovinovým šalátom s grilovanou zeleninou.

 

Dobrú chuť!

 Štítok: JS
Podobné produkty
Podobné články
Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa