Trdelník zo zeleného vajíčka Big Green Egg

Autor4 roky pred 1371
Obľúbené0

Na prípravu vynikajúceho, voňavého trdelníka potrebujeme následné suroviny:

 1. 500 g polohrubej múky
 2. 350 ml vlažného mlieka
 3. 75 g kryštálového cukru
 4. 15 g droždia
 5. 75 g masla
 6. 75 g bravčovej masti
 7. 1/2 čajovej lyžice soli
 8. 3 žĺtky
 9. 2 bielky
 10. 150 g posekaných vlašských orechov
 11. 150 g mletý cuko
 12. 1 ks vanilkový cukor

Vyššie uvedené suroviny postačujú na prípravu dvoch väčších, resp. troch menších trdelníkov. Inšpirovali sme sa skalickým trdelníkom a pripravili tento vynikajúcu recept na trdelník, ktorý vám bude minimálneu chutiť ako ten zo Skalice, pripravený nad drevným uhlím v zelnom vajíčku, riadne posypaný orechami a cukrom, tak ako je známy po celom svete. Keďže nám do ponuky pribudol pre model Large elektrický otočný ražen, pre vlastníkov Large bude následne s jeho použitím príprava trdelníka hračkou.

trdelník zo zeleného vajíčka big green egg

Cesto si môžete vymiesiť ručne, alebo použite pekárničku. Ak budete cesto miesiť ručne, tak najskôr vymiešajte roztopenú masť a maslo s cukrom a žĺtkami. Predtým však do 1 a 1/2dcl vlažného mlieka vložte droždie a pripravte kvások. Ten následne pridajte do predpripravého zmesi masla a prisypte múku. Vymieste husté cesto. Podľa potreby prípadne zriedte mliekom. Cesto musí byť vláčne a poriadne prepracované. Následne cesto nechajte na teplom mieste vykysnúť.

Pripravené, vykysnuté cesto rozdelíme na dve polovice. Každú dlaňami jemne vyšúľame do šúlku na hada. Na otočný ražen pripevníme trdlo z dubového dreva, ktoré poriadne potrieme roztopeným maslom s masťou a postupne začneme cesto navíjať cca 2 cm od kraja. Začiatok trošku pritlačíme, aby sa cesto nekĺzalo.

trdelnik na letzq spit

Cesto pri navíjaní na trdlo jemne naťahujeme. Koniec nezabudnite preložiť, aby sa trdelník nerozvinul a z trdla nespadol. Navynutý trdelník potrieme maslom a obalíme celý z každej strany v nasekaných vlašských orechoch.

trdelník

Medzitým si zelené vajíčko Big Green Egg rozohrejeme na 220 °C. Do vajíčka vložíme držiak elektrického otočného ražňa LetzQ spit s motorom a následne trdlo s navynutým trdelníkom a pečieme asi 20 minút so zavretou kupolou.

LetzQ spit otočný elektrický ražeň

trdelník zo zeleného vajíčka Big Green Egg

Po upečení ešte horúci trdelník zosunieme z valčeka a ihneď poprášime zmesou práškového a vanilkového cukru.

trdelník

Výsledok chutí skvele!!!
Dobrú chuť!
Podobné produkty
Podobné články
Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa