Začíname s trhaním ... bravčového, hovädzieho, kuracieho, lososového mäsa a iné

Autor2 roky pred od autora 234
Obľúbené0

Dobré trhané jedlo, ako je napríklad klasické trhané bravčové alebo hovädzie mäso, je také jemné, že vlastne roztrhne samé. Trhané  bravčové mäso z BBQ je skutočnou klasikou, ktorá sa dá poľahky dotiahnuť do dokonalosti práve vo vašom Big Green Egg. Nasledujúca časť so špeciálnymi receptúrami obsahuje recept na to najlepšie trhané bravčové mäso, ktoré kedy na svojom Big Green Egg pripravíte. Následne môžete začať s hovädzím či kuracím mäsom, lososom a tiež s bezmäsitým jackfruitom.


drevné uhlie

Trhané bravčové mäso a jeho klasická verziaPulled pork, alebo vo voľnom preklade trhané bravčové, je skutočná delikatesa. Hoci si mnohí myslia, že jeho príprava je zložitá, opak je pravdou. Stačí sa len správne pripraviť a o dokonalý chuťový zážitok sa postará dlhé pečenie v Big Green Egg. Táto pravá americká grilovaná klasika sa zvyčajne vyrába z vykostenej bravčovej krkovičky alebo z bravčového pliecka. V Amerike (v origináli "Jerk Pork"), je trhané bravčové mäso podávané v hamburgerovej žemli, so zeleninou a rôznymi pikantnými omáčkami. Trhané bravčové je okrem Spojených štátov amerických hojne konzumované tiež v Karibiku, napríklad na Jamajke. Na prípravu sa tu používa bravčová pečeň (často označovaná Bostonským zadkom). Vzhľadom na obsah tuku a štruktúru mäsa je vhodné pripravovať pulled bravčové mäso práve z Bostonského zadku. Štruktúra mäsa zaisťuje, že svalové vlákna budú po príprave jemné a budú sa dať poľahky trhať.

Príprava bravčového mäsa je skôr štandardná, ale existuje veľa spôsobov, ako ho možno variovať. Napríklad, ak nie ste práve veľkými fanúšikmi charakteristickej dymovej chute, môžete časť súvisiacu s údením mäska nad dymom, jednoducho vynechať. Pre ešte šťavnatejší výsledok mäso najskôr osolíme, a to až 24 hodín pred prípravou v Big Green Egg. V prípade použitia soľanky dodatočne nedosáľame, pretože soľanka už soľ obsahuje. Hotové bravčové mäso sa s obľubou servíruje so šalátom coleslawom, ktorého recept nájdete v našom receptári. Ak ste skutočný mäsožravec, potom bude pre vás vítané dopriať si čisté bravčové mäso - iba so šalátom. A ak vám zostanú zvyšky, môžete ich použiť ako náplň do domácich krokiet, alebo žemlí.

trhané mäso

 
Trhané hovädzie mäso je to pravé! Vyskúšate?Ak vám napadne spôsob prípravy pomalého dusenia hovädzieho mäsa, ako napríklad príprava guľášu, je to jednoducho klasika.  V našom dnešnom špeciále si pripravíme ďalšiu chuťovku z hovädziny - trhané hovädzie mäso. Na túto pomalú techniku, pri ktorej pripravujeme mäso dlhšiu dobu pri nízkej teplote môžete použiť hovädziu krkovičku, alebo kúsok steaku. Alebo môžete použiť hovädzie rebrá, pričom kvalita a čerstvosť je v každom prípade alfou a omegou. Na prípravu trhaného  hovädzieho mäsa si pritom vždy vyberte mäso z hovädzieho dobytka kŕmeného obilninami. Také mäso bude maž bezpochybne lepšie mramorovanie tuku v porovnaní s dobytkom chovaným na tráve, takže vo výsledku bude chuť obilninami kŕmeného dobytka mimoriadne jemná a žiadaná. Ak chcete trhané hovädzie mäso servírovať v jednom kuse, nechajte ho vychladnúť bez toho, aby ste ho trhali. Nakoniec ho môžete nakrájate na kocky a piecť ich na panvici spolu s jemne nakrájaným cesnakom, sambalovou a sójovou omáčkou, približne na teplote 190 ° C, aby sa mäso krásne skaramelizovalo. Jeho stred tak zostane príjemne jemný, kým si vonkajšia strana kociek uchová pevnú konzistenciu. Nakoniec mäsové kocky posypte najemno nakrájanou jarnou cibuľkou a šmahom ruky máte na tanieri chutné a prekvapivo chutné občerstvenie.

pulled beef

 

Trhané kurča je v obľúbe stále


Kuracie mäso je oproti iným druhom mäsa ľahšie stráviteľné, obsahuje len málo tuku a je plné bielkovín. Okrem toho je na prípravu veľmi jednoduché a často vám na to stačí len zopár minút. Dôležitým trikom v recepte na trhané kurča s pečenými zemiakmi je, že z kuraťa po príprave odstránime šťavnatú kožu, ktorú samozrejme nevyhadzujeme. Nakrájame kožu na malé kúsky a primiešajte ich k trhanému kuraciemu mäsu, čím dosiahneme extra lahodný chuťový výsledok. Kurča môžeme pripraviť v keramickom pekáči na hydinu alebo v pekáči na kuracie mäso na pive. Keď mäso vložíte do panvice naplnenej zemiakmi a cibuľou, šťava z pečenia bude odkvapkávať do panvice a šťava tak dodá zemiakovej zmesi fantastickú chuť! Trhané kuracie mäso podávame so zemiakmi spolu s lyžicou majonézy. Ak by ste ho chceli podávať v obmene, potom siahnite po recepte na korenený jablkový kompót, ktorý sa ku trhanému kuraciemu mäsu hodí snáď zo všetkého najviac. Zvyšky mäsa môžeme použiť ako náplň do kuracích závitkov, a to jednoduchou obmenou klobásového mäsa trhané  kuracie. Trhané kuracie mäso môžete podávať doplnené o váš obľúbený šalát. Dobrú chuť!

trhané kura 

Trhaný losos: variácia na údeného lososa


Radi pripravujete údeného lososa, ale chcete vyskúšať aj ďalšiu - zábavnejšiu variáciu? Trhaný losos je nielen veľmi chutný, ale aj veľmi rýchly na prípravu. Veď si to predstavte - namočenie grilovacej dosky na údenie, ktoré nezaberie viac ako 30 minút trvá dlhšie, ako samotná príprava lososa. A ak si lososa radi vychutnávate so sladkokyslou zeleninou, môžete si ju predpripraviť už deň vopred, takže v deň D to pôjde naozaj rýchlo. Obmenou môže byť marinovanie lososa v šťave z repy namiesto klasickej  sladko-kyslej omáčke piccalilly, ktorú uvádzame v receptári. Namiesto lososa môžete tiež použiť tresku alebo korčule (korčule sú ryby, ktoré žijú v dolnej časti a vyzerajú niečo ako kríž medzi rybou a žihadlom. Tieto ryby sú členmi rodiny lúčov, bratranca žralokov, s prsnými plutvami, ktoré sú také veľké, že sa zdajú byť krídlami, a teda termín "skate wing") . U týchto druhov rýb udržujeme o niečo vyššiu teplotu jadra, ktorú nastavíme približne na 65 ° C, pričom pozorne venujeme zvýšenú pozornosť tomu, aby sa ryba neprepiekla a mäso tak nevyschlo. Ryby preto privádzame na správnu teplotu jadra vždy pomaly, aby rybka zostala správne šťavnatá. Trhaného lososa podávame vlažného alebo vychladeného na izbovú teplotu. Pre kompletné jedlo odporúčame vopred upiecť lahodné domáce briošky.


trhaný losos

 

Trhaný jackfruit po vegánsky!Jackfruit je dokonalá náhrada mäsa a ideálna vegetariánska ingrediencia, ktorá sa na prípravu v Big Green Egg skutočne hodí. Jeho vlákna sú zdravé, výživné a vďaka štruktúre ovocia (a vďaka skutočnosti, že dužina absorbuje chuť ostatných zložiek) je okrem iného pekným základom pre vegetariánsku trhanú jackfruitovú pitu. Na jej prípravu môžete použiť zrelý, čerstvý jackfruit, ale aj mladý jackfruit alebo konzervovaný zrelý jackfruit, ktorý bude v našich zemepisných šírkach zrejme najschodnejšou verziou. Čerstvý žltý jackfruit je sladký a šťavnatý a vyžaduje si menej času na prípravu ako zelený, mladý jackfruit s neutrálnou chuťou. Konzervovaný mladý jackfruit nezabudnite pred samotnou prípravou vždy dobre opláchnuť, nakoľko sa konzervuje v slanej vode, čo môže mať nežiaduci vplyv na jeho chuť. Keď použijete mäso z čerstvého jackfruitu, nezabudnite kúsky dužiny zbaviť kože. A ešte jedno upozornenie: asi len 30% jackfruitu je použiteľné na prípravu. Tvrdé membrány rozhodne nepoužívajte.

trhaný jackfruit
Podobné produkty
Podobné články
Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa