Upriamené na prílohy

Autor2 roky pred od autora 218
Obľúbené0

Zelené vajíčko Big Green Egg sa už čoskoro opäť rozžeraví vo veľkom množstve altánkov a záhradných kuchýň, kuchyniek či neprekonateľných modulárnych zostáv. Výber konkrétneho jedla už máte možno vytipovaný a pravdepodobne k nemu budete chcieť pripraviť aj niektorú z ponúkaných príloh. To niekedy môže vyžadovať trochu hľadania. Vyberáte si podľa toho, čo sa vám páči alebo idete do osvedčených kombinácií? Možno radi experimentujete a skúšate hľadať nové a nové kombinácie… Aj preto vám dnes ponúkame pár užitočných rád, aby ste zaistili, že vami zvolená chuťová kombinácia zožne úspech.
Nech už si na svojom Big Green Egg pripravíte čokoľvek, záruka dobrej chuti tu bude vždy.  Čo sa však stane,  ak rôzne chute a jedlá zmiešate a spojíte dohromady?Aby ste si však vytvorili kompletné jedlo, je viac ako prínosné jednotlivé chute spájať, čo v konečnom dôsledku dodá vášmu jedlu skutočnú povestnú bodku. Samozrejme, existuje veľa klasických kombinácií, ktoré vždy zaručene fungujú ako napríklad hovädzie a chimichurri alebo ryba a omáčkaantiboisse, ktorá mimochodom skvele ladí aj s obľúbeným humrom či teľacine. Ak však chcete vyjsť zo svojej komfortnej zóny a experimentovať, treba vziať do úvahy nielen kombináciu chutí, ale takisto aj textúru daného jedla. Rovnako tak  existuje pár užitočných zásad, ktoré si pri kombinácií jedál môžete držať na pamäti. Umožnia vám naučiť sa, ako zostaviť nespočetne množstvo prekvapivo chutných gastronomických kombinácií - úspešne.  • Chrumkavé spolu s krémovým

Keď sa rozhodnete grilovať steak alebo si upiecť chrumkavé kurča, potom bude logicky vonkajšia strana hlavnej ingrediencie pekne chrumkavá. Analogicky potom môžete kompletné jedlo pripraviť lákavejším tým, keď k nemu naservírujete nejakú “mäkkú” prílohu. Napríklad krémovú zemiakovú kašu, nátierku typu humus a pod., jemnú dusenú  zeleninku na spôsob ratatouille, šalát coleslaw alebo bielu špargľu. Spravidla môžete takýto druh prílohy kedykoľvek kombinovať s grilovanými alebo pečenými jedlami a surovinami. Kontrast medzi chrumkavým a krémovým vytvorí  lahodnú paletu vhodne sa doplňujúcich textúr.
  • Zvoľte si správnu  techniku prípravy

Vedeli ste, že to isté platí aj naopak? Rozhodli ste sa pre pomalé varenie pri nízkej teplote, pri ktorom nevzniká chrumkavá kôrka, alebo necháte svoju hlavnú ingredienciu najemno podusiť? V tom prípade toto jedlo svojim hosťom ponúknite s chrumkavou prílohou podľa toho, čo konkrétne pripravujete. Môžete sa napríklad rozhodnúť, že k jemným jedlám budete podávať napríklad dochrumkava opečené zemiakové placky, sladké pečené zemiaky, zemiaky hasselback, pečenú šalotku alebo napríklad lahodne opečený artičok či grilovanú zeleninu. Všeobecne platí, že čím je teplota vyššia, tým chrumkavejší bude výsledok. Chrumkavosť toho ktorého jedla teda môžete ľahko odvodiť opierajúc sa o teplotu a dĺžku prípravy tej ktorej suroviny.

  • Úspešná kombinácia

Chuťový výber prísad, ktoré rozhodnete vzájomne kombinovať, je nepochybne na vás. Chute sa predsa líšia a pravdepodobne veľmi dobre viete, čo sa vám chutí najviac. No aj v tomto prípade platí základné pravidlo úspešnosti, ktoré znie: “Ak je vaša hlavná ingrediencia mastná, bude pravdepodobne veľmi dobre ladiť s mierne kyslou prílohou. Zvážte napríklad omáčku antiboise, korenený jablkový či hruškový kompót alebo lahodnú feniklovú salsu.
  • Miešajte a zlaďte chute

Ste pred výzvou zostaviť vlastné menu? Najskôr vyberte konkrétnu hlavnú ingredienciu a techniku, ktorú použijete na jej prípravu. Potom na základe našich overených tipov môžete pripraviť prílohu, ktorá sa k nej zaručene hodí. Alebo môžete postup prípravy otočiť.
Samozrejme ponúkame aj niekoľko návrhov na obľúbené prílohyPodobné produkty
Podobné články
Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa